آموزش وکیوم کولر گازی به روش گام به گام

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

وکیوم کولر گازی به چه معنایی است 

وکیوم در معنای تخلیه رطوبت و هوای باطن سیستم خنک کننده و تولید خلاء جهت تزریق گاز مبرّد است هر چه فعالیت وکیوم و تخلیه خوبتر صورت بپذیرد میزان خنک کنندگی دستگاه ارتقا یافته و برای سرد کردن زمان زمان کمتری کمپرسور می بایست کار کند در فیض برق کمتری مصرف و بازه قدمت وسیله خنک کننده ارتقا می‌یابد . 

چرا می بایست کولر گازی را وکیوم کنیم؟ 
استدلال وکیوم کردن کولر گازی به دست آوردن هوا و رطوبت باطن لوله های کولر گازی می‌باشد . وکیوم کردن کولر گازی یاری می‌کند تا هوا و رطوبت احتمالی مو جود در باطن لوله ها و کولر گازی گرفته شود تا گازی که باطن کولر گازی زده میشود بصورت خالص باشد و هیچ ناخالصی باطن سیکل وجود نداشته باشد در ضمن وجود رطوبت احتمالی باطن سیگل کولر گازی منجر جراحت دیدن جبران ناپذیر کولر گازی میشود . 

چه هنگامی می بایست وکیوم کولر گازی را انجام داد؟ 

شایسته ترین زمان انجام وکیوم هنگام نصب و فعال سازی دستگاه است . 

ولی متأسفانه به دلایلی بعضا از کمپانی هایی که نمایندگی نصب کولرهای گازی را دارا هستند بدین حیاتی اهمیّت ضروری را نداده و نصّابها نیز کتف از توشه این مسئولیّت خالی نموده و غالباً کولرهای گازی سوای این که وکیوم شوند راه‌اندازی و تحویل مشتری می‌شود . پیروز مردمان و چه بسا بعضا از فروشندگان بیشتر کولرگازی نیز هیچ اطلاعی از وکیوم کردن نداشته و این عدم اطلاع سبب ضرر به مردمان و در کل به اقتصاد مملکت می‌گردد . بويژه که در‌این وضعیت تحریم می بایست حداکثر به کار گیری را از تجهیزات جان دار نموده و از حیف‌و‌میل و تبذیر و خرابیها دوری نماییم جدای از این که اینگونه آسوده انگاری ها حق دیگران می‌آورد و عواقب بدش برای افرادی است که به‌این مورد ها اهمیّت نمی دهند . 

ما تحت عنوان یک راس تخصصی تعمیر و نصب گونه های کولر گازی سال هاست که انجام وکیوم کولر گازی را قسمتی از قانون ها کار خویش قرار داده ایم . همگی ی نصابان و تعمیرکاران کولر گازی که با ما کار می کنندبه صورت تخصصی زمان فراگیری وکیوم کولر گازی را گذرانده اند و تخصص بی نقص را جهت انجام وکیوم کولر گازی دارا هستند و انجام وکیوم یکی اصول نصب کولر گازی هست . 

با اعتنا به اهمیت متعددی که وکیوم کردن کولر گازی دارااست ما این نیاز را حس کردیم که در‌صورتی‌که روزی شما خودتان قصد نصب کولر گازی خویش را داشتید کار وکیوم کولر گازی را نیز حتما انجام دهید . 

آموزش وکیوم کولر گازی 

وکیوم کولر گازی به دو صورت انجام می شود :

روش اول آموزش وکیوم کولر گازی : 
این روش یک روش کهن و مردود است که مضاعف سفارش نمیشود . برای این کار از خویش مبرد به کار گیری می شود . درین روش با وصل کردن کپسول مبرد به یک شیر خدمت و مفتوح کردن آن , هم‌زمان سوزنی شیر دیگر را قشار می‌دهیم تا فشار گاز مبرد باطن کپسول سبب خارج رانده شدن هوا از لوله ها و یونیت داخلی شود . شیر سوزنی را تا وقتی نگه می‌دارید که مبرد از ان بیرون شود . 

روش دوم آموزش وکیوم کولر گازی : 

در‌این روش جهت تخلیه دستگاه از پمپ وکیوم به کار گیری می شود که شایسته ترین روش وکیوم کولر گازی میباشد . 

آموزش گام به گام وکیوم کردن کولر گازی 
قدم نخستین یادگرفتن وکیوم کولر گازی : ابتدا لوله های مسی را به شیر وصل کرده و آنان‌را محکم می کنیم . 

قدم دوم یادگرفتن وکیوم کولر گازی : شیلنک آبی‌رنگ گیج فشار را به شیر خدمت لوله رجوع کولر گازی وصل می‌کنیم ( لوله کلفت ) 

قدم سوم یادگرفتن وکیوم کولر گازی : شیلنک زردرنگ را به دستگاه وکیوم وصل کرده و دستگاه وکیوم را روشن می‌کنیم . 

قدم چهارم یادگرفتن وکیوم کولر گازی : شیر آبی‌رنگ گیج فشار را گشوده می کنیم . 

قدم پنجم فراگیری وکیوم کولر گازی : جهت وکیوم کردن بی نقص کولر گازی , دستگاه وکیوم می بایست به بازه ۴۵ دقیقه روشن بوده و کار نماید . 

این فعالیت سبب میشود تا رطوبت و هوای جان دار در درون سیکل کولر گازی به طور کامل گرفته شود . 

قدم ششم یادگرفتن وکیوم کولر گازی : بعداز گذشت ۴۵ دقیقه هم اکنون می توانیم ابتدا شیر آبی گیج را ببندیم و دستگاه وکیوم را خاموش کنیم . 

نکته : قابل ذکر است هنگام اتمام کار وکیوم بایستی ابتدا شیر آبی‌رنگ بسته شود سپس دستگاه وکیوم خاموش شود درصورتی که بخواهیم ابتدا وکیوم را خاموش کنیم و آن گاه شیر را ببندیم احتمال کشیده شدن روغن دستگاه وکیوم به درون کولر گازی میباش 

یاد‌آوری : در شرایطی که که که قصد وکیوم کل دستگاه را داشته باشید فرآیند کار مثل پیشین هست با این تفاوت که هر دو شیر خدمت گشوده هستند . نصب کردن گازی

نویسنده : مدیر بازدید : 3 تاريخ : چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت: 1:17
برچسب‌ها : نصب کردن گازی,کولر کازی,نصب کولر,

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :