آموزش وکیوم کولر گازی به روش قدم به قدم

تعرفه تبلیغات در سایت

آرشیو مطالب

امکانات وب

وکیوم کولر گازی به چه معنایی است 

وکیوم در معنای تخلیه رطوبت و هوای باطن سیستم خنک کننده و ساخت خلاء جهت تزریق گاز مبرّد می‌باشد هر چه کار وکیوم و تخلیه خوبتر صورت بپذیرد میزان خنک کنندگی دستگاه ارتقا یافته و برای سرد کردن زمان زمان کمتری کمپرسور بایستی عمل کند در فیض برق کمتری مصرف و بازه زمانی قدمت وسیله خنک کننده ارتقا مییابد .  سرویس کولر گازی تهران

چرا می بایست کولر گازی را وکیوم کنیم؟ 
استدلال وکیوم کردن کولر گازی به دست آوردن هوا و رطوبت باطن لوله های کولر گازی هست . وکیوم کردن کولر گازی امداد می‌نماید تا هوا و رطوبت احتمالی مو جود در درون لوله ها و کولر گازی گرفته شود تا گازی که باطن کولر گازی زده میشود بصورت خالص باشد و هیچ ناخالصی درون سیکل وجود نداشته باشد ضمنا وجود رطوبت احتمالی درون سیگل کولر گازی منجر جراحت دیدن جبران ناپذیر کولر گازی میشود . 

چه وقتی بایستی وکیوم کولر گازی را انجام داد؟ 

شایسته ترین زمان انجام وکیوم هنگام نصب و فعال سازی دستگاه میباشد . 

البته متأسفانه به دلایلی بعضا از کمپانی هایی که نمایندگی نصب کولرهای گازی را دارا هستند بدین دارای اهمیت اهمیّت اضطراری را نداده و نصّابها نیز کتف از توشه این مسئولیّت خالی نموده و غالباً کولرهای گازی سوای این‌که وکیوم شوند فعال‌سازی و تحویل مشتری می‌گردد . چیره مردمان و چه بسا برخی از فروشندگان اکثر کولرگازی نیز هیچ اطلاعی از وکیوم کردن نداشته و این عدم اطلاع سبب ضرروزیان به مردمان و در کل به اقتصاد مرز و بوم میگردد . بويژه که درین وضعیت تحریم می بایست حداکثر استعمال را از تجهیزات جانور نموده و از حیف و میل و تبذیر و خرابیها دوری نماییم جدای از این‌که اینگونه سهل و آسان انگاری ها حق دیگران می‌آورد و عواقب بدش برای افرادی است که بدین موردها اهمیّت نمی دهند . 

حتما بخوانید : نصاب کولر گازی | نصاب اسپیلت | نصب و جابجایی کولر گازی | نصب و جابجایی اسپیلت 
ما تحت عنوان یک راس تخصصی تعمیر و نصب اشکال کولر گازی سال هاست که انجام وکیوم کولر گازی را بخشی از قانون ها فعالیت خویش قرار داده ایم . تمامی ی نصابان و تعمیرکاران کولر گازی که با ما عمل می کنندبه صورت تخصصی زمان فراگیری وکیوم کولر گازی را گذرانده اند و تخصص بدون نقص را جهت انجام وکیوم کولر گازی دارا هستند و انجام وکیوم یکی اصول نصب کولر گازی میباشد . 

با اعتنا به اهمیت متعددی که وکیوم کردن کولر گازی دارااست ما این نیاز را حس کردیم که در حالتی که روزی شما خودتان قصد نصب کولر گازی خویش را داشتید کار وکیوم کولر گازی را نیز حتما انجام دهید . 

وکیوم کولر گازی به دو صورت انجام می شود 

روش نخستین یادگرفتن وکیوم کولر گازی : 
این روش یک روش کهن و مردود است که بسیار سفارش نمیشود . برای این عمل از خویش مبرد به کار گیری می شود . درین روش با وصل کردن کپسول مبرد به یک شیر خدمت و مفتوح کردن آن , به طور همزمان سوزنی شیر دیگر را قشار میدهیم تا فشار گاز مبرد باطن کپسول منجر خارج رانده شدن هوا از لوله ها و یونیت داخلی شود . شیر سوزنی را تا هنگامی نگه می‌دارید که مبرد از ان بیرون شود . 

روش دوم فراگیری وکیوم کولر گازی : 

درین روش جهت تخلیه دستگاه از پمپ وکیوم استعمال می شود که شایسته ترین روش وکیوم کولر گازی میباشد . 

یادگرفتن مرحله به مرحله وکیوم کردن کولر گازی 
قدم اولیه یادگرفتن وکیوم کولر گازی : ابتدا لوله های مسی را به شیر وصل کرده و آن‌ها را محکم می کنیم . 

حتما بخوانید : فراگیری شارژ گاز کولر گازی و اسپیلت در زمستان 
قدم دوم فراگیری وکیوم کولر گازی : شیلنک آبی‌رنگ گیج فشار را به شیر خدمت لوله بازگشت کولر گازی وصل می‌کنیم ( لوله کلفت ) 

قدم سوم فراگیری وکیوم کولر گازی : شیلنک رنگ زرد را به دستگاه وکیوم وصل کرده و دستگاه وکیوم را روشن می‌کنیم . 

قدم چهارم فراگیری وکیوم کولر گازی : شیر آبی‌رنگ گیج فشار را گشوده می‌کنیم . 

قدم پنجم فراگیری وکیوم کولر گازی : جهت وکیوم کردن بی نقص کولر گازی , دستگاه وکیوم بایستی به بازه ۴۵ دقیقه روشن بوده و فعالیت نماید . 

این فعالیت سبب ساز میشود تا رطوبت و هوای جانور در درون سیکل کولر گازی تماما گرفته شود . 

قدم ششم یادگرفتن وکیوم کولر گازی : بعداز گذشت ۴۵ دقیقه حالا می توانیم ابتدا شیر آبی‌رنگ گیج را ببندیم و دستگاه وکیوم را خاموش کنیم . 

نکته : قابل ذکر است هنگام اتمام عمل وکیوم می بایست ابتدا شیر آبی‌رنگ بسته شود سپس دستگاه وکیوم خاموش شود در صورتیکه بخواهیم ابتدا وکیوم را خاموش کنیم و سپس شیر را ببندیم احتمال کشیده شدن روغن دستگاه وکیوم به باطن کولر گازی میباش 

یادآوری : در شرایطی که که که قصد وکیوم کل دستگاه را داشته باشید فرایند فعالیت نظیر پیشین است با این تفاوت که هر دو شیر خدمت گشوده میباشند . 

نویسنده : مدیر بازدید : 0 تاريخ : چهارشنبه 22 فروردين 1397 ساعت: 2:11
برچسب‌ها : سرویس کولرگازی,کولر گازی,سرویس و تعمیر کولر,

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :