آموزش رفع گرفتگی لوله با لوله بازکن دستی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

به حیث میرسد تصاحب کردن چاه دستشویی در غیر مناسب ترین زمان حادثه می افتد . خوشبختانه در خیلی از مورد ها شما می‌توانید سوای پرداخت هیچ هزینه ای اختلال گرفتگی چاه و لوله سرویس بهداشتی یا این که سرویس بهداشتی را خودتان حل فرمایید . نقص‌ بخش اعظم این گرفتگی های چاه را می‌توانید با به کارگیری از یک … یا این که یک محلول تمیزکننده چاه خانگی که از آب داغ , جوش شیرین و سرکه تشکیل‌شده , حل فرمائید . در گرفتگی های عمیق خیس روشهای متعدد دیگری موجود هست . تخلیه چاه و لوله بازکنی کاوه امیدوار است با ارائه این مقاله آموزشی در ۷ نصیب شما دوستان را در حل ایراد تخلیه چاه و لوله بازکنی یاری و کمک کند . 

روش اول : استفاده از لوله بازکن دستی 
۱ - از روان شدن سرویس بهداشتی خودداری کنید : 
درصورتی که با اولی فلاش تانک زدن , بخوبی کار نکرد مجدد از فلاش تانک به کار گیری نکنید . این فرمان منجر می شود تا آب بیشتری در کاسه دستشویی عده شود . در قبال , درب فلاش تانک را نهاده و فلپر سرویس بهداشتی را ببندید . بستن فلپر سبب ساز خواهد شد تا آب بیشتری وارد کاسه دستشویی نشود . 

۲ - محیط دستشویی را آماده کنید : 

بعلت این‌که شاید در هنگام تخلیه چاه یا این که لوله بازکنی مواد باطن سرویس بهداشتی به خارج بپاشد , محیط را با مجله یا این که وسیله مطلوب دیگری بپوشانید . همینطور شما بایستی حرفه تهویه را روشن کرده یا این که پنجره را برای خارج رفتن بوی ناپاک محیط گشوده نمایید . 

۳ - بررسی کنید آیا بدون وسیله می شود عامل انسداد را از بین برد : 
در‌حالتی که شما خویش می‌توانید استدلال گرفتگی چاه یا این که لوله را مشاهده فرمائید و بوسیله ای نیاز نیست , این کار را انجام دهید . 

۴ - از یک لوله بازکن با کیفیت استفاده کنید : 
این اساسی است که شما از یک لوله بازکن دستی پلاستیکی سنگین وزن و بزرگ به صورت توپی یا این که بطوری که بصورت لب به لب قرار بگیرد به کار گیری کنید . هیچ گاه از یک لوله بازکن ارزان بها فنجانی صورت برای این کار استعمال نکنید! 

۵ - لوله بازکن دستی را به داخل کاسه توالت وارد نمایید : 
مطمون گردید که لوله بازکن کل شکاف سرویس بهداشتی را پوشانده باشد . همینطور مضاعف حیاتی است که لوله بازکن در آب غوطه ور باشد و اطراف آن هوا نباشد! در صورتی آبی‌رنگ اطراف آن نیست حتما یه خرده آب به کاسه سرویس بهداشتی بریزید . بعداز آن ابتدا به آرامی لوله بازکن را رو به پائین فشار دهید تا هوای آن گرفته شود . آن‌گاه بصورت سرعت بالا آن را بالا بکشید . این کار را تا ۱۵ یا این که ۲۰ توشه بطور مداوم انجام دهید . بردبار باشید زیرا احتمال دارد جسم مشقت در درون چاه یا این که لوله گیر کرده‌با‌شد . 

۶ - فلاش تانک را بزنید تا اگر چیزی مانده است از بین برود :

 در‌حالتی که عملیات لوله بازکنی را انجام دادید و هنوز ایراد رفع نشده , بعداز چند دفعه مجدد در کاسه پاره ای آب وارد فرمائید که‌این کار میتواند به امداد فلاش تانک صورت پذیرد . 

این پروسه را با حوصله تا دقایقی انجام دهید . در حالتی‌که نقص‌ رفع نشد با تخلیه چاه و لوله بازکنی کاوه همراه باشید تا روش دوم را در مقاله آن گاه به شما دوستان خوب معرفی نمائیم . با قدردانی از این‌که با ما همراه بودید . 
رفع گرفتگی لوله های فاضلاب 

گرفتگی لوله فاضلاب مشکلی است که احتمال دارد برای هر فردی پیش آمده است . احتمال دارد برای شما نیز این خلل اتفاق افتاده باشد که لوله فاضلاب مبتلا گرفتگی شده , مسدود شده باشد و آب از لوله عبور نمی‌کند . 

گرفتگی لوله فاضلاب وقتی واقعه میافتد که مواد زایدی غیر از آب وارد لوله شود و این مواد مازاد در نصیب زانویی و خمیدگیهای لوله گیر کرده و به مرور زمان انباشته می شوند . این مواد جمع شده در لوله سبب ساز بسته شدن خط مش لوله شده و اذن عبور آب از لوله را نمیدهند . این گرفتگی احتمال دارد در هر بخش از لوله فاضلاب واقعه بی افتد ولی معمول ترین مکان برای گرفتگی در لوله , خمیدگیهای لوله و زانوییها است . این قسمتها به خاطر داشتن خمیدگی مکان قابل قبولی برای عده شدن مواد مازاد می‌باشد و این مواد مازاد راحت خیس در آن ها گرفتار شده و رویکرد لوله را میبندند . 

معمولی ترین شیوه پیشگیری از انسداد لوله فاضلاب , پرهیز از ورود مواد مازاد ( مواد جامد ) به درون لوله فاضلاب است . اگر‌چه این روش مضاعف بی آلایش و پیش پا افتاده است البته اکثری از اشخاص با عدم رعایت آن در گیر این اختلال میشود و بعد در‌پی شماره شرکت ها لوله بازکنی و تخلیه چاه و حل اختلال خواهند بود . در واقع علت دارای اهمیت گرفتگی لولههای فاضلاب ورود مواد جامد و مازاد به درون لوله است . لوله فاضلاب مکانی برای عبور آب و فاضلاب است و در صورت ورود مواد مازاد , قابلیت انسداد و گرفتگی در آن موجود است . 

بازکردن گرفتگی 

با اعتنا به نکاتی که ابلاغ شد , درصورتی که گشوده نیز مواد جامد وارد لولهها شدند و با ریختن آب نیز از لوله بیرون نشدن و رویکرد لوله گشوده نشد بایستی از روشهای دیگری برای گشودن لوله به کار گیری کرد . روشهای دارای اهمیت و مطلوب برای مفتوح کردن گرفتگی لوله به طور ذیل است .  لوله بازکنی تهران

۱ - لوله بازکن دستی 
لوله بازکن دستی که به آن تلنبه هم گفته میشود , وسیله ای مضاعف مطلوب برای گشودن گرفتگیهای سطحی و ضعیف در لوله فاضلاب است . این وسیله متشکل از پمپ و نوع است . یک قطعه پلاستیکی به صورت نیم دایره که به آن پمپ گفته میشود و یک گونه روی آن . زمانی که لوله فاضلاب در گیر گرفتگی شد , نصیب پلاستیگی لوله بازکن را روی دهانه لوله قرار دهید به گونه ای که مرحله پمپ لوله بازکن به دور دهانه لوله و کفشوی را بپوشاند و رویه خروج هوا از آن وجود نداشته باشد . بعد از آن گونه لوله بازکن ( تلنبه ) را در جهت ذیل فشار دهید تا پمپ لوله بازکن به سوی دهانه لوله جنبش نماید . این کار را چندید توشه انجام دهید تا لوله گشوده شود . روش کار تلنبه دستی لوله بازکن بدین صورت است که هنگام فشردن تلنبه لوله بازکن در راستای زیر , هوای درون پمپ لوله بازکن به جهت لولهها جنبش کرده و مواد مازاد باطن لوله را وادار به جنبش می کند , انجام مداوم
 

نویسنده : مدیر بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 15 اسفند 1396 ساعت: 2:40
برچسب‌ها : لوله باز کنی,لوله باز کنی در تهران,لوله باز کن,

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :