استفاده از اسید برای تمیز کردن صافی محل گرفتگی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

ابتدا صافی سینک , روشویی , چاه و محل گرفتگی را بردارید . معمولاً موی , زباله یا این که چه بسا صابون در تحت صافی توده میشود و منجر میگردند که آب به راحتی به فاضلاب جریان پیدا نکند . بعضا صافی ها را میتوان با دست یا این که کارد در آورد البته بعضا دیگر با پیچ محکم گردیده اند و شما برای مفتوح کردن آن ها بایستی از پیچ گوشتی به کار گیری فرمائید . احتمال دارد پس از درآوردن صافی , بازدارنده دیگری هم تحت آن باشد که می بایست آن را نیز درآورده یا این که گشوده فرمائید . نکته : مراقب باشید که پیچ را در مکان مطمئنی قرار دهید که احیاناً در ترک نیفتد یا این که گم نشود . 

در‌این سطح بایستی هر چه زباله در نزدیکی صافی و تحت آن موجود است زدوده شود تا مسیر جریان آب آزاد گردد . بسته بدین این‌که چه قدر جرم موجود هست , احتمال دارد ضروری باشد صافی و یا این که پایین و اطراف آن را با مسواک یا این که پارچه ای , منزه نمایید . 

صافی و یا این که بازدارنده را همانگونه که درآوردید یا این که گشوده کردید , سرجای خویش بگذارید . 

پس از این کار شیر آب را گشوده فرمائید تا ملاحظه کنید گرفتگی رفع شده یا این که خیر . 

نکته : در حالتی که گرفتگی سطحی و جزئی باشد این روش معمولاً پاسخ می دهد . 

استفاده از اسید لوله بازکنی 

شما می‌توانید جوهر نمک , اسید لوله بازکن یا این که هر ماده شیمیایی از دسته جامد یا این که محلول که مطلوب انجام این کار باشد را تحت عنوان چاه گشوده کن به کار گیری فرمائید . اسید لوله بازکن در صورتی‌که به صدق استعمال شود , می‌تواند بیشتر گرفتگی ها را برطرف نماید , ولی گذشته از خرید از مطلوب بودن دسته محلول لوله گشوده کن برای لوله ها و فلزاتی که با اسید لوله بازکن در تماس خواهند بود , اطمینان حاصل فرمایید . 
نکته : پیشین از به کار گیری از محلول لوله گشوده کن , شیوه کار و مورد ها ایمنی مندرج بر روی آن را بخوانید و به آنان کار نمائید .

در شرایطی که احیاناً به جهت گرفتگی هنوز یه خرده آب در سینک , روشویی , وان گرمابه یا این که روی صافی موجود است , آب را با ظرفی بیرون نمائید . 

در‌حالتی که از اسید لوله بازکن منحصر رفع گرفتگی لوله به کار گیری می‌کنید , می بایست بر روی آن میزان حتمی برای به کارگیری مندرج باشد . بسته به مدل محلول لوله گشوده کن , اندازه ماده مایحتاج متعدد است . راز ظرف اسید لوله بازکن را به آرامی گشوده فرمائید و مراقب باشید هنگام گشودن , محلول لوله گشوده کن به خارج نپاشد . 
نکته : هنگام به کار گیری از هر ماده شیمیایی جهت بازکردن لوله فاضلاب , حتماً از دستکش و ماسک مطلوب به کار گیری فرمایید . 
نکته : در صورتی هنگام به کار گیری , یه خرده از اسید لوله بازکن جای نامناسبی سرازیرشد , سریعاً آن را تمیز فرمائید . 

پس از ریختن محلول لوله گشوده کن داخل محل گرفتگی , می بایست یه خرده شکیبایی نمائید تا اسید لوله بازکن اثر خویش را بگذارد . در صورتی بر روی ظرف ماده شیمیایی زمان مایحتاج برای اثرگذاری ماده متن نشده , معمولاً حدود 15 تا 30 دقیقه کافی است . 
نکته : به طور ظریف زمان بگیرید که بیشتر از زمان مایحتاج اسید لوله بازکن باقی نماند . در‌حالتی که محلول لوله گشوده کن بیشتر از زمان مایحتاج بماند , می‌تواند سبب خوردگی و پوسیدگی لوله فلزی یا این که پلاستیکی شود . 

بعداز زمان مایحتاج , اسید لوله بازکن می بایست اثر خویش را نهاده باشد . شیر آب سرد را گشوده فرمائید . در شرایطی که گرفتگی رفع شده باشد بایستی آب سریعاً جریان پیدا نماید و زیر برود . 
هشدار : چنانچه پس از یک یا این که چند دفعه به کارگیری از یک ماده شیمیایی , گرفتگی رفع نشد , به هیچ وجه اسید لوله بازکن های متفاوت را با نیز ترکیب نکنید یا این که محلول لوله گشوده کن متفاوتی را فورا به کار گیری نکنید . 

استفاده از تلمبه دستی برای لوله بازکنی 

به کارگیری از تلمبه دستی , از سایر روش های گشودن لوله فاضلاب و چاه گشوده کن است . 
سینک , روشویی , وان خزینه را بایستی با 5 الی 10 سانتی متر آب مالامال فرمایید . بایستی به میزان ای آب باشد که رمز تلمبه دستی تحت آب برود . 
رمز تلمبه دستی را روی ترک محل گرفتگی بگذارید و مکرراً آن را فشار داده و به طرف خویش بکشید . احتمال دارد حتمی باشد یه خرده نیرو وارد نمایید تا تلمبه به صدق کار نماید . با این کار , تلمبه آب و جرم هایی که منش را مسدود کرده اند به خارج می مکد . دقت فرمائید که احتمالاً هنگام انجام این کار آب آلوده و کثیف و جرم هایی که خط مش را مسدود کرده اند به خارج می‌پاشند و احتمال دارد خرقه شمارا آلوده نمایند . 
برای این روش لوله باز کنی , به نکات زیر توجه نمایید : 
• بعداز آبادی توشه انجام کار بالا , بررسی فرمایید که آیا گرفتگی رفع شده یا این که خیر . 
• در شرایطی که با انجام این کار گرفتگی رفع نشد , احتمالا واجب باشد بیشتر نیرو وارد نمایید یا این که روش گشودن لوله فاضلاب و چاه گشوده کن دیگری را آزمون فرمائید . 
• در صورتیکه گرفتگی رفع شده باشد آب به داخل ترک جریان پیدا مینماید و زیر می‌رود . نیز چنین منجر رفع بوی بد دستشویی می شود . 

استفاده از جوش شیرین و سرکه برای لوله بازکنی 
در طول های دیر باز که محلول لوله بازکن وجود نداشت , چنته لوله بازکن اعم از روش گشودن لوله فاضلاب به شمار می امد . ولی به کار گیری از جوش شیرین و سرکه مضاعف از چنته لوله گشوده کن موثرتر است . 
برای به کار گیری از جوش شیرین جهت رفع گرفتگی , به آب جوش نیاز دارید . زیرا مشخص و معلوم نیست دقیقاً چه میزان آب جوش نیاز دارید , کتری را تا حداکثر یه خرده که جا داراست آکنده‌از آب نمایید و در انتظار گردید تا جوش بیاید . 
مستقیماً آب جوش را باطن رخنه‌ سینک , روشویی یا این که محل گرفتگی بریزید . احتمال دارد همین کار فورا گرفتگی را رفع نماید . 
در‌صورتی‌که آب جوش به تنهایی گرفتگی را رفع نکرد , به مقدار یک چهارم جام جوش شیرین و یک استکان سرکه سپید را مجزا باطن ترک محل گرفتگی بریزید . 
پس از ریختن این دو , 15 الی 20 دقیقه شکیبایی فرمائید تا اثر خویش را بگذارند . 
یک توشه دیگر کتری را تا جایی که قابلیت داراست مالامال نمایید و شکیبایی نمائید تا جوش بیاید . 
چاه باز کنی مشهد

نویسنده : مدیر بازدید : 3 تاريخ : يکشنبه 13 اسفند 1396 ساعت: 21:58
برچسب‌ها : چاه باز کنی,چاه باز کن,تخلیه چاه,چاه باز کنی مشهد,

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :