نحوه ی افزایش عملکرد سپتیک تانک

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

سپتیک تانک مخزنی است که فاضلاب ساختمان در آن بازه زمانی معینی توقف نموده و به وسیله باکتری هایی که از معده و روده ساکنان آن ساختمان بیرون شده تجزیه میگردد . بالابردن بازده سپتیک تانک یک اصل دارای اهمیت برای پیشرفت در عملکرد آن می‌باشد . کیفیت فعالیت سپتیک تانک به شیوه ی حفظ شما از سپتیک تانک ها مربوط است . عامل ها مختلفی بر طریق ی همت سپتیک تانک ها موءثر است و به دسته تغذیه و شیوه ی معاش ساکنان آن ساختمان مربوط است . 

عامل ها اثر گذار بر روش ی همت سپتیک تانک : 

اشکال و اقسام شوینده های بخصوص مصرفی در آن ساختمان و میزان آن و همینطور میزان آب مصرفی به وسیله اشخاص خانواده در کیفیت تلاش سپتیک اثر گذار هست .  باز کردن توالت فرنگی

استدلال اساسی دیگر دما می‌باشد که در میزان کار باکتری ها سهم بسزایی داراست , هرچه دمای محیط سردتر باشد با کندی کارایی باکتری ها مواجه ایم و یا این که میزان آب سرد مصرفی آن ساختمان رابطه بدون واسطه با کار باکتری ها دارااست . به‌این خواسته با نصب سپتیک در عمق کمتر و همینطور عایق کاری آن فضای قابل قبولی را برای پرورش و نشر باکتری ها به وجود می‌آوریم . 

موادی که باعث مشکل در کارایی سپتیک تانک می شود دربرگیرنده مورد ها پایین است : 

شی ها غیرقابل تجزیه به وسیله باکتری ها مانند پلاستیک ها 
کود های شیمیایی 
روغن موتور 
سموم 
روش ی لوله بازکنی سپتیک تانک : 

از آنجایی که لوله های فاضلاب سپتیک تانک در بعضا موردها احتمال دارد در گیر گرفتگی شود استعمال از لوله بازکن های شیمیایی برای اینکار مطلوب نیست . مشاهده شده که اشخاص برای بازکردن گرفتگی لوله از مواد شیمیایی به کار بستن که‌این کار سبب ساز از در میان رفتن مواد و باکتری های بی هوازی می شود . رفتن مواد شیمیایی به داخل سپتیک تانک سبب ساز ساخت مشکل در تلاش سیستم سپتیک تانک می شود . برای خودداری از این فعالیت بایستی از آب داغ برای بازکردن لوله به کار گیری کرد . 

برای رفع گرفتگی های شدید لوله های فاضلاب سپتیک تانک بایستی از فنرلوله بازکنی و دستگاه های کار کشته لوله بازکنی به کارگیری کرد . 

تعیین فرآورده لوله مطلوب برای لوله کشی فاضلاب 

از اقدامات با اهمیت در احداث ساختمان رعایت اصول در هنگام اجرای فاضلاب است . اجرای درست سیستم فاضلاب نیازمند بکاربردن لوله های مطلوب برای فاضلاب است . گزینش لوله برای فاضلاب او‌لین گام برای لوله کشی فاضلاب میباشد . 
گونه های لوله های فاضلاب : 
فرآورده لوله های فاضلاب می‌تواند چدنی , فولادی گالوانیزه , PVC , PE , و PP باشد . به کارگیری از لوله های مصرف شده مجاز نیست . 

کاربرد لوله های فولادی گالوانیزه در خاک ( ذیل کف زیر ترین طبقه یا این که در محوطه ) مجاز نیست . 

کاربرد لوله های پی او سی با آرم B و D : 
لوله و فیتینگ پلی وینیل کلراید ( PVC ) بایستی از گونه طاقت فرسا و طبق استانداردهاباشد . در استاندارد EN1329 لوله های با نماد “ B ” برای نصب در طبقات و لوله های با آرم “ D ” برای دفن در خاک و لوله های با نشانه “ BD ” برای نصب در طبقات ساختمان یا این که دفن در خاک اختصاص دارااست . 
کاربرد لوله با نماد A : 
در استاندارد ISO3633 لوله های با آرم A برای لوله کشی آب باران و هواکش فاضلاب و لوله های با نماد B برای لوله کشی فاضلاب , هواکش فاضلاب و آب باران اختصاص داراست . 
کاربرد لوله ی پلی اتیلن با نشانه B و D : 
لوله و فیتینگ پلی اتیلن با چگالی بالا ( PE ) طبق استانداردها باشد در استاندارد EN1519 لوله های با آرم “ B ” برای نصب در طبقات و لوله های با نشانه “ BD ” برای نصب در طبقات و هم دفن در خاک ( در تحت کف ذیل ترین طبقه ساختمان ) اختصاص داراست . 
کاربرد لوله های پلی پروپیلن با نماد B وD : 
لوله و فیتینگ پلی پروپیلن ( PP ) که اتصال لوله به لوله یا این که لوله به فیتینگ در آن از دسته نر و مادگی ( PUSH FIT ) و به یاری رینگ لاستیکی است بایستی طبق یکی‌از استاندارد هاباشد و در استاندارد EN1451 نماد های B و D و BD مثل استاندارد EN1329 می‌باشد . 
نکته ی اساسی دیگر در تعیین لوله برای نصب لوله های فاضلاب این است که لوله پاک , جدید و سوای هیچ دسته عیبی باشد . بطور نمونه اثراتی از سوختگی بر روی لوله چشم نشود . 
 

نویسنده : مدیر بازدید : 0 تاريخ : دوشنبه 27 فروردين 1397 ساعت: 20:44
برچسب‌ها : بازکردن توالت فرنگی,توالت فرنگی,لوله بازکنی توالت فرنگی,

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :