توصیه‌های ایمنی در هنگام سرویس کاری کولر

تعرفه تبلیغات در سایت

آرشیو مطالب

امکانات وب

تعداد حوادثی که در هنگام تعمیر کولر یا این که بده بستان پوشال کولرهای آبی رنگ ثبت شده , کم نیست . موردها متعددی بوده است از آن مدل اشخاصی که با برق و نکات فنی دیگر شناخت بدون نقص داشته‌اند البته در اثر برق‌گرفتگی ناشی از نشت برق کولر , جان خویش را از دست داده‌اند . سرویس کولر آبی تهران

معمولا اشخاص معمولی در روزهای تعطیل و به تنهایی جهت فعال سازی کولر به پشت بام میروند و در لحظه پیدایش خطر کسی نیست که به آنان یاری دهد . 
• کولرهای آبی رنگ تر و مرطوب می‌باشند که به تشدید برق گرفتگی یاری می نمایند . 
• محل جای­گیری ترمینال­های برق کولرها معمولا به نوعی است که فرد در هنگام ور رفتن با سیم­های آن بدون چاره به تماس با بدنه کولر است . 
• کلیدهای کولر فاقد روش­های قفل یا این که انقطاع موقت جریان برق می‌باشند . براین اساس هرآن احتمال دارد کسی بصورت غیرعمد مبادرت به روشن کردن آن‌ها کرده و فردی که در حالا فعالیت با کولر است در گیر آسیب­هایی زیرا برق گرفتگی یا این که چه بسا جدا عضو و غیره شود . 
• جدا بودن کلید کولر به هیچ وجه عامل بر برق دار نبودن سیم­های کولر نیست . 
• برق گرفتگی چه بسا شاید در هنگام نصب درپوش های کولرها و در اثر برخورد حاشیه درپوش ها با ترمینال یا این که پاشیدن آب به روی آن‌ها صورت گیرد . 

براین اساس لطفا موردها ذیل را دور از شوخی بگیرید : 
زیر هیچ قوانینی به ترمینال برق کولر دست نزنید . در صورتیکه اضطراری است به عنوان مثال پمپ یا این که موتور کولر عوض شود حتما یک کولر عمل یا این که برق عمل ماهر خبر فرمایید . اینجا جای صرفه جویی نیست . کافی است هزینه اینکار را با مخارج برق گرفتگی مقایسه فرمایید . در صورتیکه کسی از اعضای خانواده میخواهد اینکار را انجام دهد , جدا از اینکار دوری نمائید . خوب تر است از وی بخواهید که اینکار را به زمان دیگری موکول نماید . درین مجال یک انسان ماهر را خبر نمایید . 
• ردوبدل پوشال­ها , پاک کردن و روغن کاری کولرها درصورتی که با توجه کافی با رعایت موردها ایمنی انجام شوند , شغل های خطرناکی به اکانت نمی آیند . البته اینها همگی به شرطی است که نصب و برق کشی کولر بصورت استاندارد صورت گرفته باشند . براین اساس در شرایطی‌که برای نخستین بار است که به یک منزل اثاث کشی نموده اید , حتما پیشین از این که به کولر دست بزنید با یک فاز متر بدنه آن را ارزیابی نمایید . در صورتی­که احساس کردید بدنه برق دارااست , حتما یک برق عمل را خبر نمائید . 
• هنگامی یکی‌از اعضای خانواده برای بازرسی یا این که فعال‌ساز‌ی کولر به پشت بام میرود . اولا برق ساختمان را انقطاع نمایید . در شرایطی‌که اینکار مقدور فقدان از جدا بودن کلید کولر مطمئن گردید , آن گاه با نوار چسب کاری فرمایید که کلیدها سوای کندن نوارچسب روشن نشوند . یک یادداشت کوچک کنار کلید بچسبانید و توضیح دهید که از دست زدن به آن پرهیز شود . 

• مهم‌‌ترین پیشنهاد ایمنی , کمک‌ دریافت کردن از اشخاص کارشناس و تعمیرکاران مجاز و کارآزموده است . همینطور حتمی است اشخاص سوای جدا جریان برق به تعمیر کولر و یا این که بده بستان پوشال‌های آن دست نزنند و در صورتیکه که احیانا این فعالیت انجام شد , بایستی با فازمتر بدنه کولر را لمس نمایید و مطمئن گردید که برق‌ ندارد . به کارگیری از دستکش عایق و لاستیک عایق در تحت پا , شمارا در قبال برق‌گرفتگی مراقبت می نماید . 

·سیم‌های فرسوده را که عایق آن ها از فی مابین رفته است , بده بستان نمائید و به بستن چسب برق بدور آن‌ها اکتفا نکنید . بعداز آنکه عمل تعمیرات به اتمام رسید , مجدد بدنه کولر را با فاز متر لمس نمایید و مطمئن گردید که بدنه آن برق ندارد . 

·اگر در هنگام روشن کردن پمپ آب کولر , صدای آب و یا این که بوی رطوبت را احساس نکردید , پر سرعت آن را خاموش کرده و با رعایت نکات ایمنی , پمپ را نظارت فرمایید . احتمال این‌که اتصالات آن شل شده باشد یا این که عمرش به پایان رسیده باشد , موجود است . با خرید یک پمپ نو و نصب آن کولرتان را مجدداً فعال سازی نمائید . 

·اگر صدای کولر شما بیش تر از میزان است , خوب تر است نگاهی به شرایط تسمه کولر و پولی‌ها بیندازید . احتمالا عملکرد تسمه افت پیدا کرده و یا این که فرسوده و شل شده باشد یا این که واجب باشد پیچ پولی‌ها را سفت فرمائید . در هنگام نصب نخستین کولر هم بایستی اعتنا شود تا از دودکش‌های بخاری و لوله‌های مرتبط با سرویس‌های بهداشتی به دور باشد . بدنه کولر حتماً بایستی روی یک چهارپایه فلزی به طول 30 سانتی متر قرار گیرد و توجه شود پایه‌های فلزی طوری باشند که در آسفالت پشت بام فرو نروند . این چهارپایه بایستی تماما مرحله باشد تا از لرزش آن خودداری شود . 

نویسنده : مدیر بازدید : 0 تاريخ : جمعه 24 فروردين 1397 ساعت: 19:39
برچسب‌ها : سرویسکار کولر,سرویس کولر,کولر آبی,

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :