دستگاه لوله بازکنی چیست و چطور عمل می کند ؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

 دستگاه لوله بازکنی چه چیزی است 

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که لوله فاضلاب ساختمانتان در گیر گرفتگی شده باشد و بدون چاره باشید گرفتگی آن را رفع نمائید . البته چه‌طور گرفتگی لوله فاضلاب را رفع می‌کنید؟ با چه ابزاری می خواهید لوله فاضلاب را رفع گرفتگی کنید؟ برای این فعالیت می‌توان از مایع لوله بازکنی , اسید لوله بازکنی , پودر لوله بازکنی , فنر لوله بازکنی , لوله بازکن خانگی , لوله بازکن شیمیایی , لوله بازکن اسیدی و دستگاه لوله بازکنی استعمال کرد .  لوله بازکنی

هر کدام از این مواد برای گشودن گرفتگی لوله فاضلاب کاربرد دارا هستند البته در شرایطی‌که گرفتگی شدید باشد این مواد کارساز نخواهند بود . مواد و اسیدهای لوله بازکنی برای رفع گرفتگی‌های ضعیف مطلوب است . گرفتگی‌هایی که علت آن‌ها مواد زائد , مواد خوراکی , گیسو , چربی و زباله باشد . البته در حالتی که علت گرفتگی خاک یا این که رسوبات فاضلاب باشد که با گذشت زمان مضاعف مشقت بار شده‌اند دیگر با این اسیدها نمی توان مبادرت به رفع گرفتگی لوله کرد . دراین‌صورت می بایست از لوله بازکن‌های طاقت فرسا به کارگیری کرد . لوله بازکن دشوار یعنی ابزارهای لوله بازکنی که گرفتگی‌های طاقت فرسا لوله فاضلاب را گشوده می کنند . 

دستگاه لوله بازکنی 

گذشته از آنکه دستگاه لوله بازکنی ساخته شود شرکت های لوله بازکنی و دیگرافراد برای گشودن گرفتگی لوله فاضلاب از فنر لوله بازکنی به همراه دریل به کار گیری می‌کردند . یعنی فنر لوله بازکنی را به راز دریل بسته و مبادرت به گشودن گرفتگی لوله می‌نمودند . خلل این فعالیت در‌این بود که سرعت دریل دوچندان بود و فنر هم حفاظی نداشت . با جنبش سرعت بالا دریل فنر تخت گاز دوران میکرد و به اطراف برخود میکرد . ولی با ساخت دستگاه لوله بازکنی این خلل حل شد . دستگاه لوله بازکنی به راحتی و سوای خطر گرفتگی لوله فاضلاب را گشوده می نماید . 

فواید دستگاه لوله بازکنی 
دستگاه لوله بازکنی ابزاری مطلوب برای گشودن گرفتگی‌های دشوار لوله فاضلاب است . دستگاه لوله بازکنی با ساختمان مطلوب اتومات لوله بازکنی را دوچندان سهل نموده است . به طور کلی از موتور و فنر ساخته شده شده‌است . موتور نیروی محرکه لوله بازکنی را تامین می‌نماید و فنر نیروی بازکننده لوله بازکنی را بر گرفتگی‌ها وارد می نماید . علت استعمال از فنر درین دستگاه , انعتاف‌ پذیر بودن آن است .

دستگاه لوله بازکنی فواید اکثری دارااست که بعضی از آن‌ها به عبارت تحت است 

کوچک و قابل حمل 
استعمال از برق شهری 
گشوده کننده گرفتگی‌های دشوار 
سرفنرهای گوناگون 
فنر بلند برای لوله‌های طولانی 
محیط جمع‌کننده فنر 
سرعت فعالیت در گشودن گرفتگی 
مطلوب برای شرکت ها لوله بازکنی 


روش عمل دستگاه لوله بازکنی 
برای آغاز لوله بازکنی با دستگاه ابتدا می بایست دستگاه را به برق متصل کرد . آن‌گاه سرفنر متبوع را به دستگاه وصل می کنیم و بعد از آن فنر دستگاه لوله بازکنی را به آرامی از محیط منحصر به فرد فنر که روی دستگاه لوله بازکنی قرار گرفته است بیرون کرده و وارد لوله فاضلابی که مبتلا گرفتگی شده‌است میکنیم . آنقدر فنر را درون لوله فاضلاب وارد میکنیم که راز فنر دستگاه لوله بازکنی به محل گرفتگی لوله فاضلاب رسد . آن گاه کلید «روشن» دستگاه را فشار می‌دهید تا موتور دستگاه لوله بازکنی استارت به جنبش نماید . درحال حاضر فنر دستگاه لوله بازکنی گرفتگی‌های داخل لوله را گشوده مینماید . 

فقط کاری که اضطراری است انجام دهید این است که با اعتنا و ادب فنر دستگاه لوله بازکنی را به درون لوله فاضلاب فشار دهید . علت این فعالیت این است که فنر بیشتر وارد لوله فاضلاب شود و تمام گرفتگی آن را از میان برنده شود . همینطور می‌توان از کلید چپ‌گرد و راست‌گرد جهت تاثیر بیشتر دستگاه لوله بازکنی به کارگیری کرد . پس از گشوده شدن لوله به وسیله دستگاه لوله بازکنی بایستی فنر دستگاه را از باطن لوله بیرون کرد و در محل منحصربه‌فرد روی دستگاهجمع کرد . پس بیرون شدن فنر از لوله فاضلاب بایستی یه خرده آب درون لوله ریخته شود تا مواد زائد باطن لوله به باطن چاه سوق‌دهی شوند و مجدد منجر ساخت گرفتگی نشوند . 

نویسنده : مدیر بازدید : 0 تاريخ : شنبه 25 فروردين 1397 ساعت: 1:43
برچسب‌ها : لوله باز کنی,لوله باز کنی در تهران,لوله باز کن,

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :