سرویسکار کولر ابی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

 کولری است که با تبخیر آب , هوا را خنک می کند . کولرهای آبی‌رنگ با مراحل سرمایش تبخیری کار میکنند . 

سرمایش تبخیری یک مراحل زیاد کهن است که منشأ آن به هزاران سال قبلی , در تمدن‌های باستانی جمهوری اسلامی ایران و مصر بازمی‌گردد . خنک‌کننده‌های تبخیری نوین مبتنی بر نمونه‌های اولیه‌ای که در دههٔ ۱۹۰۰ ایالات متحده ساخته شد ساخت می گردند . سرمایش تبخیری میتواند بصورت بدون واسطه یا این که غیر بدون واسطه و خودبخودی یا این که مختلط , صورت پذیرد . در سرمایش تبخیری بی واسطه , میزان آب مو جود در هوای خنک شده ارتقاء می یابد . در سرمایش تبخیری غیرمستقیم , تبخیر در داخل یک مبدل حرارتی انجام می‌گردد و اندازه رطوبت جانور در هوای خنک شده , تغییری نمی کند . از آنجایی که بالا بودن نرخ تبخیر رطوبت نسبی را ارتقا داده و احتمالا موجب عدم آسایش محیط شود روش سرمایش تبخیری بی واسطه می بایست در مناطقی اجرا شود که رطوبت نسبی در آنجا کم باشد . هرگاه فرآیند تبخیر بطور ارگانیک صورت بپذیرد تبخیر خودبخودی انجام می شود . در‌حالتی که می‌توان یک گوشه و کنار را با تبخیر خویش بخودی خنک نمود که در آن سدی از آب راکد یا این که در جریان مثل حوضچه یا این که فوارهٔ آب وجود داشته باشد . در مواقعی که تبخیر بوسیله دستگاه‌های مکانیکی صورت پذیرد تبخیر مختلط است . روشن است که در‌این مدل تبخیر انرژی مصرف میگردد , اما میزان انرژی مصرفی در مقایسه با تهویهٔ مطبوع دوچندان کمتر است . شالوده روش سرمایش تبخیری , ترمودینامیک تبخیر آب یا این که به عبارت دیگر تغییر تحول موقعیت آب از مایع به بخار است . 

شبکه خروجی کولر :

این شبکه میان روزنه هوا و برزنت قرار داشته و هرچقدر بتوان از برخورد نوروفروغ آفتاب با این نصیب پرهیز نمود , سرمای بوجود آمده , تلفات کمتری داشته و بازده خنک‌کنندگی کولر آبی رنگ ارتقاء خواهد یافت . - شبکه داخلی : این شبکه باطن کولر قرار دارد و پروانه علیه آن میباشد . 

بدنه کولر - پارچه برزنتی :

جهت پرهیز از انتقال لرزش‌های کولر وه شبکه فرنگی الزاماً بایستی از برزنت استعمال شود . بدهی است این پاچه بایستی کاملاً تندرست باشد . 

ناودان‌ها :

بر روی هریک از درپوش‌های کولر مسیری جهت ورود و توزیع اب موجود است که به ناودانی پر اسم و رسم است . - آب پخش کن ( سه روش آب ) - مبلغی بزرگ و مبلغی کوچک : به وسیله دو مبلغی و تسمه رابط دربین آن ها نیروی مکانیکی به‌وجود آمده در الکتروموتور به محور رشته منتقل میشود . هم جهت بودن دو مبلغی دوچندان فوق‌العاده حساس است . 

شناور ( فلوتر ) :

با استعمال از شناور میزان آب درون مخزن کولر همواره اثبات است . اجزاء الکتریکی کولر آبی رنگ - کابل رابط چهارسیم : جهت انتقال برق از کلید به کولر . 

فیوز : جهت حفاظت الکتریکی کولر در برابر خطراتی چون اضافه بار . 

باکس ترمینال :

جهت ساخت اتصالات مطمئن و عایق از بدنه کولر . - کلید منحصربه‌فرد کولر : جهت فعال‌ساز‌ی و در اختیار گرفتن موتور دو به دور و واتر پمپ . 

الکترو موتور دوسرعته :

جهت به چرخش درآوردن حرفه در کولر آبی رنگ ; که دربرگیرنده قسمت‌های تحت می باشد : 


خازن راه‌انداز/خازن تصحیح ضریب قدرت/کلید گریزو فرار از مرکز/سیم پیچ راه‌انداز/سیم پیچ بدور کند/ سیم پیچ به دور تند . 


پمپ آب کولر : به یاری واتر پمپ , آب از مخزن به سه خط مش آب منتقل و از آنجا به ناودان‌ها جهت دهی می شود . 

سرویسکار کولر

نویسنده : مدیر بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 10 اسفند 1396 ساعت: 14:30
برچسب‌ها : سرویسکار کولر,سرویس کولر,کولر آبی,کولر گازی,

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :