کولر صنعتی سلولزی 18000 مدل ECC1800

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

 

فضاهای بزرگ را به چه شکل می توان با دست کم انرژی خنک کرد ؟ چه‌گونه می توان مخارج مربوط به سیستم های سرمایشی را کاهش اعطا کرد ؟ شایسته ترین سیستم سرمایشی برای فضاهای صنعتی , فضاهای مالامال رفت و امد چه می‌باشد ؟ 
کولر صنعتی و به کار گیری از آن شایسته ترین جواب به سوال ها بالا هستند . کولر صنعتی گرماسرد با جایگاه انرژی و سیستم در دست گرفتن هوشمند نسل نوینی از سیستم های سرمایشی در مرز و بوم میباشند . 
کولر صنعتی گرماسرد با داشتن واسط تبخیری سلولزی به میزان قابل مراعات ای در مصرف آب صرفه جویی مینماید . 
پد سلولزی می بایست از ساختار مستحکمی برخوردار باشد و در مقطع زمان طولانی کیفیت و انسجام خویش را مراقبت کند . استعمال از پد سلولزی مرغوب می‌تواند تا 25 % در مصرف آب صرفه جویی تولید نماید .  تعمیرات کولر آبی تهران
پد سلولزی چه می باشد ؟ 
پد سلولزی یک کدام از واسط های تبخیری پرکابرد در صنعت های تهویه می‌باشد . از پدهای سلولزی در هواسازها , کولر های صنعتی , گلخانه ها , مرغداری ها و . . . به فعالیت گرفته می شود . 
پد سلولزی از لایه های ظرافت نوعی برگه مخصوصا ( کرافت ) ساخت می شود . خواص کرافت در جذب فراوان بالای آب میباشد که اثرات زیاد مطلوبی در ارتقاء بازده سیستم های برودتی ساخت می نماید . 
در فرآیند ساخت پد سلولزی کاغذها بعداز سپری کردن مراحل های متعدد در زاویه های 30 و 60 رتبه نسبت به نیز قرار میگیرند 
مزایای به کار گیری از پد سلولزی 
اقتدار جذب آب به وسیله پد سلولزی زیاد بالا میباشد . یک متر مکعب پد سلولزی میتواند 60 لیتر آب را در خویش جذب کند . که‌این اندازه جذب زیاد فراتر از پوشال های کهن مورد به کارگیری در کولر سنتی میباشد . 
پد سلولزی با ساختار مستحکم خویش از انتقال قارچ ها , باکتری ها و ذرات زیان آور برای تن درستی بشر دوری می نماید . 
دارنده خواص مویینگی تماما یکنواخت در تمامی مقاطع پد که سبب به پراکندگی به طور کامل یکنواخت آب در سطح ها گوناگون پد سلولز میشود . 
عدم تولید رسوب در مرحله پد سلولزی موجب می شود که جنبش آب و هوا به راحتی در مرحله آن چهره دهد . 

تفاوت کولر سلولزی و کولر معمولی در چیست؟ 

سیستم های خنک کننده تبخیری ( Evaporative Air Cooling Systems ) از مکانیسم دوچندان معمولی ای پیروی می نمایند . این دستگاه ها بر طبق انرژی نهان تبخیر آب پباده سازی گردیده اند . بنابراین که هوای گرم محدوده از روی پدهای تر عبور داده می شود . گرمای خویش را به آب داده و از سیستم بیرون می شود . خروج هوای خنک شده بوسیله حرفه های سیستم به محیط سوق‌دهی شده و منجر خنک سازی محدوده متبوع می شود . آب هم تبخیر شده و از چرخه عملیات بیرون می شود . ولی نکته حائض اهمیت در‌این پروسه آنتالپی بالای تبخیر آب است و جور تماس آب و هوا . علاوه بر بقیه شاخصه های فنی و طاقت فرسا افزاری سیستم کولر سلولزی وجه تمایز این کولرها در گونه پد مورد به کارگیری در آن هاست . درین مقاله قصد داریم در زمینه‌ی تفاوت کولر سلولزی و کولر معمولی پوشالی یا این که گونه های دیگر کولرهای تبخیری با گونه های پدها مشاجره کنیم . 

بررسی تفاوت کولر سلولزی و کولر معمولی 

مبنا عمل پدهای سلولزی 
احتمال دارد بتوان بیشتر ترین تفاوت کولر سلولزی با کولر معمولی را در دسته کارایی پدهای سلولزی جست و جو کرد . پدهای سلولزی از گونه های متفاوت صفحه ها صفحه سلولزی ( Cellulose Paper Sheets ) تشکیل شده گردیده اند . این کاغذ ها دارنده شیارهای تخصصی و معلوم , زوایای شیار منحصر و مستدل و همینطور روکش های رزینی و … مختص خویش را دارا‌هستند که به آنان قابلیت و امکان های خاصی را نسبت به مدل کاربری می‌بخشند . 


تفاوت کولر سلولزی و کولر صنعتی پوشالی 

پدهای سلولزی در گونه های و اقسام متفاوت ساخت شده و مورد استعمال قرار می‌گیرند . همه گیرترین گونه های پدهای سلولزی پدهای سلولزی 7090 و 5090 میباشند . هرمورد از این گونه های خصوصیت های منحصربه‌فرد بفرد خویش را دارا‌هستند که متناسب با کاربری پدها پباده سازی شده‌است . به عنوان مثال پدهای 5090 اکثر وقت ها برای مصارف صنعتی مطلوب می‌باشند . در حالی که پدهای 7090 بیشتر مصارف خانگی دارا‌هستند . 
همان گونه که تصویر بالا مشاهده مینمایید پدهای سلولزی دارنده بعدها استاندارد مشخصی می باشند . ارتفاع ( Length ) , پهنا ( Width ) و عمق ( Depth ) این پدها بر طبق نیاز استفاده کننده و اما دسته پد گوناگون است . نیز چنین از سایر پارامترهای ابعادی پدهای طول پد ( Pad Height ) و طول شیار ( Flute height ) هم قابل بررسی است . زاویه شیارها هم غیر قابل دیده پوشی است . به‌دنبال به تاثیر زاویه شیار پدهای سلولزی در تلاش کولر سلولزی و تفاوت کولر سلولزی و کولر معمولی بیشتر خوا‌هیم پرداخت . 

 

تفاوت کولر سلولزی و کولر معمولی 
در تحت مزایای کولرهای سلولزی نسبت به بقیه گونه های کولر های تبخیری اعم از کولرهای پوشالی یا این که معمولی را بصورت خلاصه آورده ایم : 
۱ ) عدم مقاومت در قبال هوا ( No resistance against air ) 
زوایای پدهای سلولزی به گونه ای پباده سازی شده‌است که در قبال هوا از خویش مقاومت نشان نمی‌دهند . این پدها هوای گرم را در خویش جای داده و به آن اجازه‌ی تماس متقابل با آب را میدهند . لذا نیز از منظر تماس میزان هوای بیشتر با آب و نیز از منظر زاویه‌ی تماس مطلوب , بازده خنک‌سازی ارتقاء پیدا میکند . این محاسبه‌ی زاویه در حالی صورت پذیرفته است که جریان آب در زمان پدها هم به طور تماما تخصصی و اکانت شده بوده و سوای هیچ‌گونه ریزشی است . 
۲ ) عدم تجمع آب در سیستم ( No jamming damage ) 
به دلیل عدم تجمع آب در سیستم که از ساختار ظاهری پدهای سلولزی ناشی می شود , خطر زخم به موتور نیست . به این دلیل که آب به تحت ( Trunk ) ریزش می‌نماید . 

نویسنده : مدیر بازدید : 0 تاريخ : دوشنبه 27 فروردين 1397 ساعت: 1:02
برچسب‌ها : تعمیرات کولر آبی,تعمیر کولر آبی,تعمیرات کولر آبی تهران,

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :