علت بوی بد فاضلاب و راه های از میان بردن آن

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

بوی بد فاضلاب یکی مشکلات هر خونه ای میباشد که چه بسا بعداز نظافت کردن توالت بازهم بوی بد اون ازبین نمیره . در اینجا توضیح میدیم علت بوی بد چاه چیه و چطور میتونیم بوی بد رو از دربین ببریم . رفع بوی بد فاضلاب

علت بوی بد فاضلاب 
بوی بد فاضلاب نشون دهنده نشت گاز فاضلاب می‌باشد و میتونه عوارض مختلفی داشته باشه که در اینجا به وسیع ترین عوارض اون می‌پردازیم : 

سیفون سرویس بهداشتی 
در اولی تراز برای کشف کردن علت بوی بد فاضلاب می بایست سیفون سرویس بهداشتی رو بررسی کنیم . اعم از کارهایی که برای پرهیز از بلند شدن گاز فضلاب یا این که هیدروژن سولفید در سیستم لوله کشی ساختمان انجام میدن گذاشتن سیفون در لوله ها است . بیشتر مواقع سیفون با فلاش تانک غلط گرفته میشه و لازمه بدونیم سیفون یا این که شترگلو پایین سنگ دستشویی نهاده میشه و مدام مانند یک ظرف مالامال آب است . سیفون دستشویی مدام مقداری آب داخل خودش نگه میداره تا بوی بدی از چاه بلند نشه . 

لبریز شدن چاه فاضلاب 
اگه چاه فاضلاب مالامال بشه واضح میباشد که بوی بد فاضلاب در دور و بر میپیچه که در این‌حالت بایستی بلافاصله به شرکتهای تخلیه چاه زنگ بزنین . 

پارگی لوله فاضلاب 
از عارضه ها بوی بد فاضلاب میتونیم به پارگی لوله فاضلاب و نشت فاضلاب به دیوار های اطراف اشاره کنیم . پارگی معمولا به دلیل فرسوده بودن لوله فاضلاب یا این که لبریز شدن اون میباشد . اگه لوله ترکیده باشه می بایست با گاز نقص‌ رو برطرف کنیم زیرا در غیر اینصورت سبب ساز نشست ساختمون میشه . 

فرسوده شدن چاه فاضلاب 
چاه های فرسوده ساختمون های سابق علاوه بر داشتن بوی بد مشکلات دیگه نیز مانند رسوب لجن ها به دیوار فاضلاب دارن . رسوب لجن ها سبب ساز میشه که چاه فاضلاب مکررا مالامال بشه و تخلیه چاه راه‌حل صدق برای این نقص‌ نیست و برای رفع این ایراد نیاز به لایروبی چاه میباشد که انجام این عمل به عهده شرکت ها خدماتی است . در‌صورتی‌که برای لایروبی چاه خونه تون نیاز به یک شخص فنی دارین ; میتونین از روش لایروبی چاه پیرو اشخاص فنی مورد نظرتون بگردید . 

رویکرد های از در بین بردن بوی بد فاضلاب 
برای رفع بوی بد فاضلاب میتونیم در سیفون ( شترگلو ) آب بریزیم تا آب اون عوض بشه اگه این شیوه پاسخ نداد میتونین از خط مش های ذیل که فارغ از به کارگیری از مواد شیمیایی است و توی هر خونه پیدا میشه استعمال کرد : 

جوش شیرین و سرکهرفع بوی بد فاضلاب با سرکه و جوش شیرین 
نصف واحد اندازه گیری جوش شیرین رو باطن لوله فاضلاب بریزین 
نصف واحداندازه گیری سرکه سپید نیز به اون طولانی تر کنین 
در فاضلاب رو بپوشونین و بعداز ۵ دقیقه آب گرم رو گشوده کنین 
اگه گشوده نیز بوی اومد این عمل رو چند دفعه تکرار کنین 

جوش شیرین و نمک 
یک جام جوش شیرین , یک جام نمک و یک کتری آب جوش رو درون لوله فاضلاب بریزین . محلول جوش شیرین و نمک , محلولی توانمند برای رفع بوی بد فاضلاب است . 

جوش شیرین و آبلیمو 
کمتر از نصف واحد اندازه گیری آبلیمو و جوش شیرین رو باهم ادغام کنین تا مایع خمیری صحیح بشه و اون رو درون لوله فاضلاب بریزین و پس از یکسری دقیقه آب سرد رو گشوده کنین . 

سرکه سپید و لیمو 
مانند تصویر پایین لیمو رو تیک تیکه کنین و درون قالب یخ مکعبی بریزین و باطن قالب رو با سرکه سپید مالامال کنین . اگرچه روز یکی‌از قالب هارو باطن لوله فاضلاب بریزین و روی اون آب سرد گشوده کنین تا قالب ها خرد بشن . رفع بوی بد با لیمو و سرکه 

ادغام آب و آهک 
۱۰ لیتر آب رو با ۱ کیلو آهک ادغام کنین . 
بعداز چندین ساعت اون رو تکون به این و از صافی بگذرونین . 
صاف کردن ترکیب رو برای مقطع متعددی در لوله فاضلاب بریزین . 
چوب کبریت 
یکی پرسرعت ترین و جذاب ترین روش های از فی مابین بردن بوی بد دستشویی به کار گیری از چوب کبریت است . گوگردی که از سوختن چوب کبریت آزاد میشه بوی بد رو جذب خودش میکنه , پس برای اینکار یک یا این که تعدادی چوب کبریت رو بسوزونین . 

هشدار 
برای رفع بوی بد فاضلاب از نفت استعمال نکنین . نفت منجر میشه باکتری های تجزیه کننده لجن های چاه از فی مابین برن که در‌این‌حالت‌ لجن ها در کف چاه باقی میمونن و نمیذارن آب تو زمین بره و پس از مدتی سبب ساز لبریز شدن چاه میشن , علاوه بر این نفت سبب ایراد در تصفیه فاضلاب نیز میشه . 

تاثیر گازهای فاضلاب بر تندستی آدم 
گاز فاضلاب یا این که گاز سولفید هیدروژن گاز های زیاد سمی هستن که بر اثر تنفس مشکلاتی رو پیرو داره . اگه غلظت گاز کم باشه منجر مشکلاتی مانند تحریک چشم‌ها و سیستم تنفسی , خواب آلودگی , موقعیت تهوع , استفراغ , رمز درد و بی حالی میشه . 

اگه گازهای فاضلاب غلیظ باشه و به دیده برخورد کنه , دیده ملتهب و قرمز‌رنگ میشه و ممکنه این نشانه ها همراه با درد نیز باشه . همینطور دیده به روشنایی اساسی میشه و بر اثر تنفس گاز فاضلاب , آدم در گیر سرفه , درد در گلو و بینی و همینطور خلل تنفسی میشه . در صورت شدت بیشتر , کاهش ضربان قلب و پیدایش علامت ها خستگی و ایراد خواب و مشکل گوارشی بهمراه عرق سرد و چه بسا مرگ هم احتمال دارد صورت دهد . 

 

نویسنده : مدیر بازدید : 0 تاريخ : يکشنبه 26 فروردين 1397 ساعت: 4:00
برچسب‌ها : رفع بوی بد، بوی فاضلاب،راه حل رفع بو,

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :