مراحل نصب کولر گازی و بررسی محل نصب

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب


نصب کولر گازی در شرایط کلی دارنده پنج مرحله می‌باشد که بشرح زیر است : 

نصب بخش داخلی کولر گازی گازی ( InDoor Unit ) 


نصب سینی جهت نگهداشتن یونیت داخلی بر روی دیوار جهت نصب سینی احتیاج به یک سطح بوده تا سینی بصورت سطح روی دیوار نصب گردد و از دلر چکشی و مته اختصاصی برای رخنه‌ کاری روی دیوار به کارگیری می شود , همینطور نگدارنده ریموت در اختیار گرفتن بر روی دیوار در مکانی که به راحتی قابل دسترس باشد ضروری است . 


نصب بخش بیرونی کولر گازی ( Outdoor Unit ) 

نصب یک شالوده مطلوب و مقاوم برای یونیت فرنگی بر روی دیوار پشت بام روی زمین یا این که سقف های شیب دار . 


نصب ابزارهای الکترونیکی و برقی کولر 

نصب یک فیوز مطلوب از دسته فیوز نماید کار ( فیوز موتوری ) و همینطور استعمال از کابل استاندارد و مرغوب متناسب با جریان مصرفی دستگاه در جائیکه سیستم اتصال زمین ( ارت ) موجود است . سیم ارت دستگاه را حتما وصل نمایید . 


لوله کشی کولر گازی 

در‌این سطح می بایست لوله کشی میان بخش فرنگی کولر و بخش داخلی انجام گردد . تلاش فرمایید تا حد قابلیت مسیر لوله کشی بی واسطه باشد . در صورت وجود زاویه در مسیر لوله کشی خم کاری لوله ها بدقت و طبق آموزشهای کمپانی صورت بپذیرد . حتما لوله ها می بایست از محل واحد داخلی کولر تا واحد فرنگی ان عایق گردد . حتما لوله و عایق درون پرایمر قرار گیرد و برای اتصال عایق ها به یکدیگر از چسب منحصربه‌فرد عایق استعمال شود چون به کار گیری از لنت برق و مواقعی از این دست منجر از فی مابین رفتن قطر عایق می گردد . 


وکیوم کردن دستگاه 

در‌این سطح می بایست دستگاه را طبق آموزشی که ارائه می شود وکیوم فرمائید . 


توضیحات ظریف هر سطح در کلاس فراگیری نصب کولر گازی فراگیری داده می شود . 


آموزش نصب و تعمیرات کولر گازی اسپلیت 
ساختار کولر گازی چه گونه است؟ 
قسمت های کلی کولر گازی اسپلیت 
روش کار کولر گازی 
اجزای مکانیکی کولر گازی 
اجزای الکتریکی کولر گازی 
معرفی اشکال کمپرسور 
روش سوزوسرما سازی در کولر گازی 
ترانسفورماتور کولر گازی چه می‌باشد ؟ 
روش تست سلامت ترانسفورماتور کولر گازی اسپلیت 
کولر گازی , کولری است که با تبدیل گاز به مایع و آن گاه مایع به گاز ساخت سوزوسرما می کند ( گرما را میگیرد ) . 
انواع کولرهای گازی 
تهویه مطبوع شاخه‌ای از تأسیسات در مهندسی مکانیک هست که با اعتنا به سعی و کاربری سیستم‌های متعدد در این باره , دارنده تنوع بالایی می باشد که کولر گازی یک کدام از این سیستم‌ها است و امروزه دارنده دوستداران متعددی هست 

کولرهای گازی معمولاً در یکسری مدل ساخته میشوند : 

کولرهای یک تکه یا این که پنجره‌ای 
کولرهای دو تکه ( اسپلیت ) 
کولرهای پرتابل ( قابل حمل ) 
کولرهای ایستاده 
کولرهای سقفی یا این که کاستی 
کولرهای داکتی یا این که کانالی 
کولرهای چندین شعبه یا این که مولتی 
کولرهای دوتکه 
Air cond ext block . jpg 

کولرهای دوتکه یا این که اسپلیت‌ها از دو واحد منقطع ساخته میشوند , یونیت فرنگی دربرگیرنده کمپرسور و کندانسور است که در بیرون از ساختمان نصب میگردد و یونیت داخلی که واحد تبخیر ( اواپراتور ) در آن قرار دارد در درون ساختمان جای میگیرد . یونیت فرنگی و یونیت یا این که پنل داخلی بوسیله دولولهٔ مسی یا این که آلومینیومی به همدیگر دارای ربط می باشند . لولهٔ باریکتر گاز سرد را از یونیت بالا به یونیت داخلی منتقل می نماید و لوله ضخیمتر کار خروج وانتقال گاز گرم را به یونیت و کمپرسور بالا به عهده داراست . این کولرها معمولاً دارنده دستگاه در اختیار گرفتن از روش بدور می‌باشند . [۱] این جور کولرها دربرگیرنده دو نوع معمولی و اینورتر می گردند که در نوع اینورتر تا حداکثر شصت درصد ( اما در حالت ایدئال ) از مصرف انرژی را نسبت به نوع معمولی کاهش می دهد . 

نحوه تشخیص کولر اینورتر ( inverter ) از کولر معمولی چیست؟ 
نسل نو کولرهای گازی یا این که اسپلیت‌ها , کولرهای اینورتر است , که شاید مردمان به کولرهای گازی اینورتر کولرهای گازی کم مصرف هم بگویند . اینورتر یا این که مبدل برق دستگاه الکترونیکی است که جریان متناوب را به جریان بی واسطه تبدیل میکند . جریان متناوب تبدیل شده می توانند بر طبق نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که توسط ترانسفورماتورهای مطلوب و مدارها در دست گرفتن میشود . پژوهش ها دایکین ( بروشور FTK - 1115 - B ) بر روی صرفه جویی انرژی در زمان 1سال فی مابین یک اینورتر ۱ . ۵ HP و یک غیراینورتر ۱ . ۵ HP نشان بخشید که کولر اینورتر سبب صرفه جویی مضمون‌ دار در مصرف برق می شود . کولرها در اتاقی به اندازۀ ۵/۱۶ متر مربع , دمای تهیه شدۀ ۲۵ جايگاه سانتی گراد , سرعت حرفه بالا و دمای خارج ۳۳ سکو سانتی گراد تست شدند . [۱] 

کولرهای کم‌ مصرف نسل تازه دو تفاوت کلیدی با کولرهای کهن دارا هستند که با همین تفاوت توانسته‌اند مشکلات مصرف برق را تا حد مناسبی کم نمایند . 

گاز مصرفی در‌این کولرها گاز R410a بوده که زیاد سردتر از گازهای R22 که در کولرهای کهن مورد به کارگیری قرار می گرفت است . دمای جوشش گاز R410a منفی ۵۲ رتبه سانتی گراد است و این در حالی است که دمای جوشش گاز R22 منفی ۴۱ سکو سانتی‌گراد بوده که‌این تفاوت در سیستم های تهویه مطبوع فراوان قابل‌توجه و نقش مهمی در ایجاد سوز و سرما در بازه کمتر خواهد داشت . 
ساختار کمپرسور یا این که به عبارتی قلب تپنده سیستم تهویه مطبوع یا این که کولر گازی های سابق به گونه ای است که پس از هم‌دما شدن محیط با دمایی که شما برای کولر گازی تهیه کرده‌اید موتور یا این که کمپرسور کولر گازی کاملاً خاموش و معطل خواهد ماند تا مجدد از روش امر مادربرد به کارگیری شود که همین آغاز دوباره منجر مصرف جریان بالایی از برق است . 
البته در کولرهای اینورتر با دقت به کمپرسور و قطعات و مدارات فرمانی که در آن کار برده شده‌است سیستم به نوعی پباده سازی شده که کمپرسور هیچ‌گاه کاملاً از مدار بیرون نمی شود تا برای روشن شدن مجدد جریان بالایی بخواهد بلکه بدور حرکتی یا این که اقتدار موتور به دست‌کم خویش خواهد رسید تا برای خنک کردن دوباره محیط نیاز به جریان بالایی برای شروع نباشد . [۲] 

نویسنده : مدیر بازدید : 12 تاريخ : شنبه 5 اسفند 1396 ساعت: 13:37
برچسب‌ها : نصب کولر،کولر گازی،محل نصب,

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :