نخاله روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه در 40 نقطه دپو موقت می شود

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به پایانی شرایط مدیر نخاله‌های بخشها ز‌لزله زده , اعلام‌کرد : قرار است نخاله‌های ساختمانی روستاها تا قبلی از پایان سال جمع‌آوری و در 40 نقطه به طور موقت دپو شود . 

فریدون یاوری در اعلام کرد و گو با خبر نگار ایسنا , خاطرنشان کرد : بر پایه ی پایانی تصمیم جلسات ذی‌ربط , قرار شد نخاله‌های ساختمانی بخشها روستایی با همیاری بنیاد تسکین دهنده و دهیاری‌ها در نقاطی که از گذشته مکان یابی و بر طبق شاخص‌های محیط زیستی و بهداشتی مشخص و معلوم شده , دپو شود . 

او تعداد این مرکز ها را 40 نقطه ذکر کرد و ادامه بخشید : مقرر شده تا قبلی از پایان سال نسبت به جمع‌آوری و انتقال نخاله ها بدین 40 نقطه مبادرت شود .  حمل نخاله شرق تهران

به گفته رئیس کل محیط زیست استان کرمانشاه , مکان‌یابی این مرکز ها به شکلی صورت گرفته که در مسافت معینی از نیز و از بخشها مسکونی به دور باشند تا ایراد محیط زیستی و بهداشتی برای مردمان تولید نشود . 

یاوری تاکید کرد : این 40 نقطه موقت است و بعداز آن یا این که نخاله‌ها بازیافت خواهد شد و یا این که برای دفن و دپو دایم به مکان دیگری منتقل می‌گردد که در رابطه مکان همیشگی دفن هم می بایست با همیاری دستگاه‌های ذی‌ربط مثل محیط زیست و دانش گاه علم ها طبابت تصمیم گیری شود . 

او در رابطه نخاله‌های ساختمانی شهر سرپل ذهاب هم ذکر کرد : درین شهر هم یک نقطه در کناره پروژه بیوکمپوست سرپل ذهاب برای دپو نخاله معلوم شده که نخاله‌ها در هم اکنون جمع‌آوری و انتقال به‌این مکان است . 

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه اظهار کرد : آخری تصمیمی که برای نخاله‌های شهر سرپل ذهاب گرفته شده بازیافت آن ها با همیاری شهرداری است . 

یاوری بابیان این‌که در روزهای اولِ زمین‌لرزه به دلیل حالت خاصی که وجود داشت قابلیت ارزیابی بر آواربرداری و دپو نخاله‌ها کمبود , تیتر کرد : درین روز ها تنی چند از مردمان نخاله‌های خویش را در کناره راه‌ها و یا این که پشت روستاها تخلیه کردند که قرار شده نسبت به جمع‌آوری این نخاله‌ها هم مبادرت شود . 

او با اشاره به نزدیک شدن فصل گرما و مشکلات محیط زیستی و بهداشتی ناشی از وجود نخاله‌ها در لبه بخش ها مسکونی , متذکر شد : بیشتر نخاله‌ها از کناره منازل و محل معاش مردمان بدور شده و محیط زیست بر روند مدیریت نخاله‌ها نظارت جدی دارااست . 

نائب رئیس سرویس ها شهری شهر‌دار تبریز از اجرای پروسه مقدماتی منعقد تفاهم طومار همیاری با کارخانه سیمان صوفیان برای بازیافت نخاله های ساختمانی به سوی اقتصاد مقاومتی خبر اعطا کرد . 
به نقل از رابطه ها همگانی معاونت سرویس ها شهری شهرداری تبریز , علی مدبر با اشاره به این که بازیافت نخاله های ساختمانی یک کدام از راهکارهای ساخت قیمت افزوده و منفعت وری بیشتر است , اظهار‌کرد : رفع بحران محیط زیست شهری تبریز و آلودگی های بصری را هم به همراه داراست . 

او افزود : اجرای این طرح علاوه بر ساخت مجال سپرده گذاری مطلوب , توان مدیر اشتغال طرفین را هم ارتقا می‌دهد و در کنار آن می توان راهکارهای کاهش حجم روزمره نخاله های ساختمانی در فصل ساخت و ساز را هم ارائه بخشید . 

مدبر اظهار داشت : تمهیدات واجب جهت سوق‌دهی و ارتقا محل گردآوری نخاله های ساختمانی یا این که پسماند ساخت و سازهای شهری انجام شده و مقرر شده‌است , دو راس گردآوری در حوزه ناحیه 5 و6 شهرداری تبریز احداث شود . 

او همینطور با ابیان این‌که حجم ایجاد نخاله های ساختمانی نسبت به فصول ساخت و ساز مختلف است , اظهار‌کرد : طرح شرکت کردن پیمانکاران و کارفرمایان محرمانه پروژه های خرد و کلان ساختمانی شهر تبریز در تسهیل , تسریع گردآوری و انتقال پسماند ساخت و ساز به مرکزها بازیافت هم در هم اکنون اجراست . 

نویسنده : مدیر بازدید : 0 تاريخ : پنجشنبه 24 اسفند 1396 ساعت: 12:48
برچسب‌ها : حمل نخاله.حمل نخاله ساختمانی.حمل نخاله در تهران,

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :