نخاله‌های ساختمانی طبیعت را نابود می کند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

حمل نخاله در شرق تهران
نخاله‌های ساختمانی طبیعت را نابود می‌کند/ کامیون‌های حمل نخاله بایستی به GPS مجهز شوند 
مدیر سازمان محیط زیست شهر تهران اعلام‌کرد : کوه‌های تلنبار شده از نخاله‌های ساختمانی , نشان از ارتقاء برداشت و نابودی کوه‌ها , رودخانه‌ها ومنابع اول ارگانیک است . 
نخاله‌های ساختمانی طبیعت را نابود می‌کند/ کامیون حمل نخاله می بایست به GPS مجهز شوندمحمد حسین بازگیر , مدیر سازمان محیط زیست شهر تهران در مصاحبه با خبر نگار مجموعه اجتماعی باشگاه خبرنگاران برنا ; در زمینه‌ی تخلیه غیرمجاز نخاله‌های ساختمانی و پسماندهای عمرانی شهر تهران اظهار داشت : نخاله‌های ساختمانی و پسماند‌های عمرانی جزو پسماندهای معمولی می باشند که رئیس , برنامه‌ریزی , جهت دهی , محافظت , جمع‌آوری , ایجاد , بازیافت , پردازش و دفن آن‌ها بر پایه ی ضابطه مدیر پسمانده تصویب شده سال 1383 بوده بر عهده شهرداری است . 

مدیر سازمان محیط زیست شهر تهران اذعان کرد : مابقی حجم نخاله‌های ساختمانی مانده در گودهای متفرقه مجازی در امر حالت نخاله های شهر تهران تصریح کرد : در تهران روزمره حدود 50 هزار بدن نخاله ساختمانی ایجاد می شود که ازاین‌حد , 40 هزار بدن روزمره در گود آبعلی تخلیه می شود . 

مدیر سازمان محیط زیست شهر تهران ادامه بخشید : مابقی در گودهای متفرقه مجاز و یا این که به صورت غیر مجاز در لبه جاده ها , رودخانه‌ها و دره‌های اطراف شهر تهران رها می‌گردد . 

بازگیر افزود : گودهای در لحاظ گرفته شده برای تخلیه نخاله‌ها حجم انبوه این پسماندها و به صورت کوهی درآمده که هر روز از هر جهت در حالا بسط است . 

او بابیان این‌که اداره رئیس پسماند شهرداری مکلف به رسیدگی به‌این مسئله است , اذعان کرد : با فعال کردن کارخانه بازیافت نخاله‌های ساختمانی با گنجایش 3 الی 4 هزار بدن طی روز در گود آبعلی سرگرم به سوق دهی این زمینه است . 

مدیریت سازمان محیط زیست شهر تهران ادامه بخشید : اداره رئیس پسماند شهرداری تهران با یاری بخش سری کلنگ احداث دو‌مین کارخانه بازیافت آوارها و نخاله‌های ساختمانی را زده است . 

بازگیر با تاکید بر لزوم و سرعت قسمتی در جهت بازیافت این دسته از پسماندها , افزود : روزمره 4 الی 5 هزار خدمت در جهت تخلیه آوارها و نخاله های ساختمانی در شهر تهران رفت و آمد می نمایند . 

او اذعان کرد : آمار مذکور مرتبط با فصل بیحرکتی در ساخت و ساز بوده و در طول استارت صنعت ساختمان سازی میزان نخاله ها و آوارهای ساختمانی به تبع آن ارتقاء خواهد یافت . 

او با اشاره به وظیفه های کار تیم رئیس پسماند شهرستان تهران که بالاترین مجمع مشورتی و تصمیم گیری شهر بوده و به سر گروهی فرمانداری و دبیری محیط زیست , شهرداری , مجاهدت کشاورزی , دانش کده علم ها طبی , صنعت معدن و تجارت و صدا و سیما تشکیل می شود , تصریح کرد : صدا و سیما تحت عنوان عضو تاثیر گذار و مالک رای این کارگروه با حضور همیشگی خویش , قادر است در اجرای آئین طومار مدیر پسماند , دست یابی به هماهنگی دستگاه های مذکور و برچیدن تخلیه نخاله های ساختمانی در نقاط غیر مجاز و اصلی اقدامات قابل توجهی را در رسانه ملی به منحصه ظهور بگذارد . 

مدیر سازمان محیط زیست شهر تهران در مورد اقدامات مشارکتی اعضای کار تیم مدیر پسماند در جهت در دست گرفتن و پرهیز از تخلیه نخاله ها در لبه رودخانه , جاده ها و دره های شهر ابلاغ داشت : مرتبه بندی همگی شرکتهای و پیمانکاران حوزه پسماند در جهت مدیر نخاله های ساختمانی و تجهیز کامیون های حمل کننده این دسته از پسماندها به GPS برای انتخاب و معلوم شدن نقاط رفت وآمد و تخلیه توشه ; اعم از اقدامات تصویب شده شده کارگروه رئیس پسماند است . 

بازگیر ادامه اعطا کرد : با دسترسی نیروی انتظامی و کارگروه به نقشه تکان و تخلیه توشه کامیون های حمل کننده آوارهای ساختمانی , با پیمانکاران خلاف‌کار برخورد و قرار اعطا کرد آنان کنسل خواهد شد . 

او در رابطه مشکلات محیط زیستی تخلیه نخاله ها تصریح کرد : نخاله های ساختمانی به دلیل داشتن آهک , گچ و ما‌نده سیمان در وجود خویش ; در حالتی که در یک زمین کشاورزی یا این که خاک قابل استعمال رها شوند , به ندرت آن مکان را درسمت بی کیفیتی سوق خواهند بخشید . 

مدیریت سازمان محیط زیست شهر تهران ادامه اعطا کرد : نخاله های ساختمانی مکان تخلیه شده خویش را به مرور زمان , به کانون توده شدن بقیه آشغال ها هم تبدیل می نمایند . 

بازگیر در مورد سومی مورد از مشکلات نخاله ها تصریح کرد : نخاله های ساختمانی علاوه بر این‌که موجب آلودگی بصری در طبیعت میگردند , جزء منابع نخستین و داشته های ارگانیک ( کوهها و شن و ماسه لبه رودخانه ها ) را به نابودی می کشانند . 

او ادامه بخشید : رها شدن این گونه از پسماندها در کناره رودخانه ها و آبراهها , سبب ساز به آلودگی آن ها هم می شود . 

بازگیر بابیان این که نخاله های تلنبار شده یک زمان فراوان باارزش در جهت رفع نیازهای عمرانی شهر است , تاکید کرد : با بازیافت و گشوده گرداندن این گونه از پسماندها به چرخه زیستی , می‌توانیم از زخم وصال به منابع ارگانیک و برداشت بی خط مش از کوهها و لبه رودخانه ها در جهت تنظیم مصالح ساختمان سازی و شن و ماسه پرهیز کنیم . 

او تصریح کرد : طبق ضابطه مدیر پسماند هر مدل آزاد سازی آشغال های خانگی و نخاله های ساختمانی در کنار رودخانه ها و معابر , خیر صرفا ممنوع , بلکه جرم محسوب شده که ضابطه گذار هم جرائمی برای آن در لحاظ گرفته است . 

مدیریت سازمان محیط زیست شهر تهران با تاکید بر این‌که شهرداری تحت عنوان متولی این جور از پسماندها می بایست ورود کرده و هرچه سریعتر این مورد را جهت دهی نماید , افزود : طبق ماده 23 ضابطه رئیس پسماند محیط زیست ناظر خوب و بررس یکننده صدق اجرای مورد هدایت پسماندها است . 

نویسنده : مدیر بازدید : 12 تاريخ : يکشنبه 6 اسفند 1396 ساعت: 0:36
برچسب‌ها : حمل نخاله، نخاله ساختمانی،کامیون حمل,

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :