راه های کاهش پسماند در منزل

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

   او‌لین گام در مدیر پسماند های خانه , آنست که دورریزها را کم کنیم ; از مواد و كالاها صحیح به کارگیری کنیم ; رویه های استعمال دوباره را یاد بگیریم و در غایت پسماند های خانه را تفکیک کنیم یعنی پسماند های کم آب نظیر صفحه , مقوا , پارچه , صفحه , شیشه , پلاستیک , چوب و . . . را از پسماند های خیس مثل پسماند میوه ها , صیفی جات و مواد غذایی و تفاله چای و . . . را در دو کیسه مستقل منحصر بریزیم از ظروف بادوام و چند دفعه مصرف برای غذاخوری و یا این که محافظت مواد غذایی به کار گیری كنید .  حمل نخاله ساختمانی تهران

  از رومیزی های پارچه ای بجای مدل یکبار مصرف آن به کار گیری فرمائید . 

  از جام های فلزی بجای فنجان و استکان یکبار مصرف کاغذی یا این که پلاستیکی به کار گیری فرمایید . 

  از تولیدها و كالاهایی به کار گیری كنیم كه در بسته‌بندی های قابل بازیافت به بازار ارایه گردیده اند . 

  بجای خرید اثاثیه بازی و یا این که اسباب و اثاث نو کارایی كنید از اسباب و اثاث و لوازم بازی های دوستانتان بصورت مشترک استعمال نمایید . 

  از شوینده‌های آلی ارزانتر و کم خطر خیس به کار گیری فرمایید نظیر سركه سپید و عصاره لیمو ( که لک های چربی را می زداید ) و جوش شیرین استعمال نمایید . 

  مواد بی مصرف را می توان با تغییراتی به روی آنان مجدد به کارگیری کرد . خط مش های جانور برای قابلیت و امکان استعمال دوباره از اشیاء فراوان بسیار است . صرفا چیزی که ما نیاز داریم این است که با به کار گیری از خلاقیت خویش قابلیت و امکان به کارگیری دوباره از شی ها مو جود در حوالی را ارتقاء دهیم . 

  نهاد هایی نظیر کمیته یاری و بهزیستی پذیرای اسباب و اثاث استوک قابل به کار گیری شهروندان می باشند . همینطور اکنون برنامه ای به اسم ( طرح هبه ( در شهرداری تهران در زمان سال اجرا می شود که شهروندان میتوانند از روش تماس با 137 و اخذ کد , هدایا و اسباب مازاد و اضافی قابل به کارگیری خویش را ( مثل مبلمان و اسباب برقی که قابل تعمیر و استعمال میباشند ) در اختیار ماموران شهرداری که با جامه و کارت های ویژه به همراه اتومبیل های منحصربه‌فرد به در منازل آنها مراجعه می نمایند قرار دهند که در صورت نیاز , تجدید بنا شده و در اختیار اشخاص نیازمند قرار می‌گیرد . بعداز تحویل هدایا , خانواده های اخذ کننده کادو , به اشخاص هدیه دهنده اسباب معرفی خواهند شد تا اعتماد نسبت به سعی شهرداری و میزان شرکت کردن ها ارتقا یابد . 

  کاهش پسماند 

  شیوه های کاهش پسماند در هنگام خرید : 

  خرید و مصرف سنجیده کالاها از جمله مواد خوراکی , پوشاک , اسباب و اثاث خانه و غیره , یک کدام از رویه های صرفه جویی و مراقبت محیط زیست است و افزون بر آن توان اقتصاد خانواده را بالا می‌برد . با پس اندازهای کوچکی که از صرفه جویی در خرید یا این که به عبارت خوبتر با خرید درست و منطقی , حاصل می شود می توان سرمایه های بزرگی برای عمل های اثرگذار ساخت و در عین اکنون به نگهداری محیط زیست هم امداد کرد . 

  درموقع خرید , کیسه , زنبیل یا این که ساک خرید را همراه خویش ببرید و به فروشنده بگویید به کیسه نایلونی نیاز ندارید . این کار سبب ساز کمتر شدن مصرف کیسه های پلاستیکی میگردد . 

  خوبتر است کالای با تداوم خریداری فرمایید تا دوران به کارگیری از آنان طولانی‏تر ‏شود . روشن است تولید ها بادوام , دیرتر وارد جریان پسماند شهری می‏شوند . 

  با طرح ریزی یگانه خرید كنید . بنابراین كه گذشته از خرید , ابتدا لیست كاملی از آنچه ر ا که نیاز دارید تنظیم فرمایید . 

  برای خرید اثاثیه خانگی شتاب نکنید . ابتدا به نیاز خویش تصور کنید و وسیله ای را تعیین نمائید که نیازتان را برآورده نماید , با میزان مصرف و تعداد اشخاص خانواده تان متناسب باشد و مصرف انرژی مقداری نیز داشته باشد . 

  بسته‌های خرید خویش را به دست‌کم برسانید . از كیسه‌های بسته بندی هر چه بیشتر می توانید استعمال كنید و مابقی را همراه با بقیه پسماند های کم آب , به غرفه بازیافت یا این که وانت های گردآوری پسماند کم آب , تحویل دهید . 

  روش های کاهش پسماند در اداره ها : 

  قبلی از آنکه عکسی را چاپ نمائید یا این که متنی را پرینت فرمایید ابتدا تصور کنید آیا حقیقتا به ورژن چاپ شده آن نیاز دارید ؟ پس تا آنجا که می‌توانید کمتر اسکن نمائید و کمتر از ورژن پرینت شده به کارگیری کنی . 

  به جای تکثیر اطلاعیه های همگانی از تابلو اطلاعات استعمال شود . 

  از رشته آوری الکترونیک یا این که سوای برگه ( paperless ) بجای طومار نگاری های داخلی به کار گیری فرمائید . 

  به مراد كاهش میزان مصرف كاغذ , جوهر و لاک خطا گیر , هنگام تایپ مطالب اعتنا نموده و متن‌ها خویش را بر روی برگه صفحه نمایش بازنویسی فرمایید و در صورت قابلیت از بررسی پرینت به کارگیری نکنید . 

  بر روی هر دو طرف كاغذ پرینت تهیه و تنظیم شود تا براین اساس مصرف كاغذ را 50 % كاهش دهید . 

  از قسمتهای متن نشده و سپید برگه بعنوان كاغذ یادداشت كوچک مصرف شود . 

  یک باکس در محل کار خویش در لحاظ بگیرید و ورقه هایی راکه قابلیت استعمال دوباره آنان موجود است در آن قرار دهید تا از آن ها برای محاسبه پرینت مصرف شود . 

  درجلسات , بجای رومیزیها و ظروف یكبار مصرف , از رومیزیها و ظروف قابل شستشو به کار گیری كنید . 

  کامپیوتر و متعلقات جانبی آن و تجهیزاتی سابق را که مورد به کار گیری ندارند به مرکزها خیریه , مدرسه های و روستاها بدهید . 

  منش های کاهش پسماند در مراسم و تعطیلات 

  در گردش ها , برای گردآوری پسماندها بجای كیسه های پلاستیكی , از کیسه های برزنتی به کار گیری كنید . 

  در میهمانی ها و گردش ها , از بكار بردن پیش دستی , استکان و بقیه ظروف یكبار مصرف جلوگیری كنید . 

  در‌حالتی که میخواهید از خارج طعام تهیه و تنظیم فرمایید , بشقاب را به همراه خویش به رستوران ببرید و از مسیول رستوران درخواست نمایید بجای آنکه از ظروف یکبار مصرف به کار گیری نماید طعام را در ظرف شما بریزد . 

  در مراسم سوگواری ملی نظیر روزها محرم و هم در نذری ها , بجای ظروف و استکان های یکبار مصرف پلاستیکی و یونولیتی میتوانید از جام ها و ظروف منحصر به فرد گل ذرت یا این که ظروف بادوام به کار گیری كنيد . 

  برای تزیینات , می‌توانید صفحه هدیه , مقوا و کاغذهای رنگی استفاده شده را به کار گیری نمایید . 

  بجای کادو , به نوعی سپرده گذاری تصور کنید . به عنوان مثال به گشودن یک اکانت پس انداز . دادن کارت کادو بجای خرید اسباب و اثاث بازی , جامه و . . . هم ایده خیر و خوبی است تا به این ترتیب کادو گیرنده چیزی را بخرد که حقیقتا

  نویسنده : مدیر بازدید : 0 تاريخ : سه شنبه 22 اسفند 1396 ساعت: 22:33
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123