چگونه بفهمیم که عملیات تخلیه چاه لازم است؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

تخلیه چاه 
طبیعی است که مساله اکثری با ارتقاء جمعیت , بزرگ شدن شهر و دوچندان شدن منازل مسکونی و اداری بوجود خواهد آمد . یک کدام از مهم‌ترین این مساله , مضاعف شدن ساخت فاضلاب و در سود , احتمال ارتقا مشکلات بهداشتی و بیماری ها است . برای این مراد , سیستم فاضلاب شهری بوجود آمده است تا بتواند فاضلاب را به طور سیستماتیک در اختیار گرفتن و گردآوری نماید . چاه باز کنی

البته متاسفانه در ایران , ما هنوز مشغول حفر چاه فاضلاب هستیم و حتما بایستی با مشکلات ناشی از آن نیز دست و پنجه قابل انعطاف کنیم . یکی‌از مهم ترین این مساله , مالامال شدن و گرفتگی چاه ها است . درین مدل موردها , واجب است با به کارگیری از ابزارآلات و دستگاه های تخصصی , مبادرت به خالی کردن چاه مذکور شود . به دنبال کاملا درباره‌ی این روند توضیح خوا‌هیم بخشید تا بتوانید آگاهانه راجع‌به آن تصمیم بگیرید . 

ولی در شرایطی‌که که شتاب دارید و می‌خواهید زودتر با متخصصین تخلیه چاه کلام فرمایید , کافی است با یکی شماره گوشی تلفن های کمپانی تخلیه چاه ستاره تهران تماس حاصل نمایید . 

حفاری چاه فاضلاب 

پیشین از آنکه به سراغ مشاجره تخلیه چاه برویم , بگذارید درخصوص اشکال چاه های فاضلاب حفاری شده سخن کنیم : 

چاه جذبی :

مبنا کارایی این چاه ها مبتنی بر جذب هست . این یعنی که چاه های مذکور می بایست دارنده امکان جذب آب باشند . اعتنا داشته باشدی که برای حفر چنین چاهی , می بایست به محصول خاک و گونه زمین دقت ویژه داشت . مثلا , زمینی که محصول خاک آن از شن و ماسه باشد , به نیکی آب را جذب می نماید و برای چاه جذبی مطلوب است . البته این مسائل در خصوص خاک رس درست گو نیست . 
سپتیک تانک :

چاه سپتیک در واقع یک چاه نیست . بلکه یک تانکر بزرگ است که در تحت زمین قرار میگیرد و اذن نمی دهد فاضلاب جابجا شود . البته مشخصا , هنگامی اضطراری خواهد بود تا نسبت به تخلیه این چاه مبادرت های اضطراری صورت پذیرد . معمولا فرآورده تانک های سپتیک از بتن یا این که مصالحی است که نسبت به نفوذ و خوردگی مقاوهم می باشند و به خیر و خوبی فاضلاب را درون محیط محافظت می نمایند . از این چاه ها به صورت گسترده در ساختمان هایی که نمیتوان در آن ها چاه جذبی حفر کرد , به عنوان مثال واحد مسکونی و حیاط دار , کارگاه ها , هتل ها , رستوران ها , مجتمع های تفریحی و ورزشی , و . . . به کار گیری میشود . 
تخلیه چاه 

همان گونه که دیدید , چاه ها به دو مدل گوناگون حفاری می گردند . در هر دو گونه هم قابلیت و امکان لبریز شدن و گرفتگی چاه موجود است . ولی در چاه های سپتیک , این تخلیه چاه امری معمولی است و می بایست به صورت مرسوم صورت پذیرد . 

در هنگام مالامال شدن چاه , شما بایستی با یک کمپانی تخلیه چاه تماس حاصل نمایید و از آنان درخواست امداد نمایید . یک کمپانی تخلیه چاه دارنده متخصصین و دستگاه های مخصوصی است که می‌توانند عملیات تخلیه چاه را در حین کوتاهی برای شما انجام دهند . 

چگونه بفهمیم که عملیات تخلیه چاه لازم است؟ 
برای آنکه بفهمید آیا چاه شما به تخلیه نیاز دارااست یا این که خیر , چندین نماد موجود است که درپی آن‌ها‌را با شما مطرح می‌کنیم : 

مشاهده سوسک و حشره ها موذی مضاعف در منش های خروجی چاه 
گرفتگی ناگهانی آب ریز فاضلاب و مشاهده بالا وارد شدن تراز آب با مصرف 
بوی نامطبوعی که از محل کفشو و سیفون چاه تولت و توالت منزل شما به مشام می‌رسد 
تر شدن تراز موزاییک در چاه هایی که در ایوان و محیط های گشوده قرار گرفتند 
بالا وارد شدن آب دستشویی 

چه دلایلی که به پر شدن چاه فاضلاب منجر می‌شوند؟ 
دقت داشته باشید که مالامال شدن چاه فاضلاب , امری معمولی است و علی الخصوص در چاه های فاضلاب سپتیک , دیر یا این که زود واقعه می افتد . ولی بیایید ببینیم چهخ عواملی می‌توانند به آن سبب ساز شوند : 

ضایعاتی همچون موی , پلاستیک , چربی در میزان دوچندان میتوانند منجر تولید لایه های ضد آب شوند و در سود روش نفوذ آب به باطن چاه را از در بین ببرند و نیاز به تخلیه چاه را به‌وجود بیاورند . 
در زمین هایی که ماسه ای نیستند , احتمال دارد مکش آب در خاک به‌تدریج ضعیف شود و زیرا قطر چاه کم است یا این که انباری ندارد , چاه پر سرعت مالامال شود . 
همان طور که گفتیم , چاه های حفر شده در زمین های شنی به مراتب کمتر از زمین های خاکی لبریز میشوند , ولی در چنین چاه هایی نیز احتمالا فضولات , کف صابون , چربی ها و مواقعی از این دست به دیواره چاه نشت نمایند و در سود , جلوی مکش آب را بگیرند . اعتنا داشته باشید که در چنین مواقعی , تخلیه چاه فقط کفایت نمیکند و حتمی است عملیات لایروبی چاه صورت پذیرد . 
تخلیه چاه چه طور انجام می شود؟ 
رایج ترین روش برای تخلیه چاه , به کار گیری از پمپ لجن کش است . این پمپ ها مصارف اکثری در کار تخلیه چاه دارا‌هستند و توان بالایی در پمپاژ کردن و مکش چاه دارا هستند . به علاوه , اذن جابجابی فاضلاب خانگی و صنعتی به مکان های دیگر را به ما می دهند . این پمپ های لجن کش با اسم های دیگری همچون پمپ غلیظ کش , پمپ فاضلاب یا این که پمپ گل کش نیز شناخته می گردند . 

این پمپ ها به دو گونه پمپ لجن کش تک فاز و سه فاز تقسیم میگردند . این پمپ ها میتوانند از محصول چدن , استیل و برنجی باشند . 

ابزار دومین نیز که معمولا در سرویس ها تخلیه چاه همگانی میباشند , تانکرهای تخلیه چاه می باشند . این تانکر ها پمپ های تخلیه چاه را بر روی خویش سوار می نمایند و به راحتی میتوانند حجم متعددی از فاضلاب را جابجا نمایند و به محل های درنظرگرفته شده برای فاضلاب به وسیله شهرداری برسانند . 

نویسنده : مدیر بازدید : 13 تاريخ : چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت: 15:20
برچسب‌ها : چاه باز کنی,چاه باز کن,تخلیه چاه,

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :