چگونه فیلتر کولر گازی را پاک کنیم؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

غربال کولر گازی 

در‌این مقاله مراحلی که بایستی برای نظافت کردن غربال کولر گازی انجام دهید را توضیح میدهیم . یکی مهم‌ترین بخش های هر کولر گازی غربال آن است که عمل تصویه ذرات آویزان هوا را انجام می‌دهد .  تعمیرات کولر گازی تهران

چنانچه به صورت تر و تمیز غربال کولر گازی خویش را پاک نکنید کثیفی آن سبب ساز خواهد شد تا فایده وری و بازده فعالیت کولر گازی ذیل بیاید چون هوای گرمی که به باطن پنل کولر گازی کشیده میشود تا با گذشتن از روی کویل های خنک به هوای خنک و دلچسب تبدیل شود می بایست برای منزه شدن و عاری شدن از هر مدل ذرات از این غربال ها بگذرد . 
پس این عمل را هر هفته انجام دهید , پاک کردن فیلترها عمل سادگی است و وقت چندانی از شما نمی گیرد . 

روند پاک کردن غربال کولر گازی 
گذشته از آغاز عمل , مطمئن گردید که کولر گازی خاموش است . 

به چه شکل غربال کولر گازی را پاک کنیم؟ 

در حالی که دو طرف کولر گازی را گرفتید , پنل جلوی آن را گشوده نمائید . 

مفتوح کردن غربال کولر گازی 

نصیب جلوی غربال را آزاد فرمایید و آن گاه کل غربال را به آرامی و با اعتنا خارج آورید . 

نظافت کردن غربال کولر گازی 

فراموش نکنید که می بایست هر دو غربال را برای نظافت کردن در بیاورید . 

فیلترهای کولر گازی 

فیلترها را با یاری یک برس قابل انعطاف پایین آب بشورید . 

پاک کردن فیلترهای کولر 

پیشین از این‌که فیلترها را به رمز جای خودشان گشوده گردانید مطمئن گردید که بی نقص کم آب گردیده اند . 

چه‌گونه غربال کولر گازی را پاک کنیم 

استارت نمائید به جا زدن فیلترها از عقب و سپس نصیب جلویی را جا بزنید . 

جا زدن غربال کولر 

و در پایان پنل جلوی کولر گازی را ببندید . 

بستن پنل جلوی کولر گازی 

نکته : 
چنانچه کولر گازی شما در مکانی نصب شده‌است که نسبتاً همگانی است و کف آن فرش نشده است حتما هر ۲ روز یکبار برای پاک کردن غربال ها مبادرت نمایید و در‌صورتی‌که کولر گازی شما در خانه نصب شده‌است سازه به میزان به کار گیری هر ۱ تا ۳ هفته آن را پاک فرمایید . 

برای محافظت تلاش و سود وری کولر گازی کارایی فرمایید هر مورد ماه یکبار غربال آن را پاک فرمایید . 


تفاوت کولر گازی دیواری با کولر گازی زمینی 
کولر گازی دیواری با زمینی از جهات مختلفی متعدد می‌باشند که در‌این مقاله بررسی خوا‌هیم کرد . در شرایطی‌که تمایل به خرید کولر گازی دارید و نمیدانید کدام یک از این دو جور کولر برای شما مطلوب است حتما این مقاله را تا پایان بخوانید . 
معمولا تعیین کولر گازی مطلوب عمل مضاعف دشواری است , علی الخصوص زمانی که از تفاوت ها و امکاناتی که کولر گازی های گوناگون دارا‌هستند مطلع نباشید . 
در‌حالتی که شما نیز تمایل به خرید کولر گازی گرفته اید حتما این سوال برای شما نیز اتفاق افتاده است که کولر گازی دیواری ( اسپیلت ) برای شما مطلوب تراست یا این که کولر گازی زمینی که با اسم کولر گازی ایستاده هم شناخته میشود . 

در‌این مقاله به تفاوت این دو دسته از کولر گازی اشاره خوا هیم کرد : 

نصب کولر گازی 
هنگامی حرف از نصب میشود کولر گازی های ایستاده یا این که زمینی گزینش مطلوب تری میباشند چون شما روی هر دیواری چه از لحاظ زیبایی و چیدمان و چه از دید فنی قابلیت و امکان نصب کولر گازی دیواری را ندارید هر دیواری مطلوب کولر گازی دیواری نیست اما کولر گازی ایستاده این مزیت را دارااست که نسبتاً شما در هر مکانی که به آن نیاز دارید آن را جاگذاری کرده و مورد به کار گیری قرار دهید . 

کدام یک مزیت بیشتری دارد؟ 
هرچقدر کولر های گازی را در طول بالاتری نصب فرمائید به دلیل وجود هوای گرم که مدام در بالاترین جای ممکن قرار دارا‌هستند هنگامی بیشتر ارتفاع می کشد تا تغییر و تحول دمای اتاق را پس از روشن کردن آن حس فرمایید پس با نصب کولر گازی زمینی این قابلیت و امکان موجود هست که سوزوسرما از ذیل تا حد قابلیت و امکان به خنک کردن دما بپردازد و دمایی مطبوع را در کوتاه ترین زمان ممکن به شما ارایه کند . 

توزیع هوا 
نصب کولر های گازی زمینی این ریسک را دارا هستند که درصورتی که موانعی نظیر مبلمان در اتاق باشد به صورت مطلوب اتاق را سرد/گرم نکنند و همینطور جریان هوا را متوقف مینمایند تا به کل اطراف بسط یابد . 
البته در کولر گازی دیواری این مزیت موجود هست که معمولا مانعی روبروی کولر گازی نیست بدین ترتیب اتاق به صورت تماما برابر تهویه خواهد شد . 

نویسنده : مدیر بازدید : 0 تاريخ : سه شنبه 28 فروردين 1397 ساعت: 3:05
برچسب‌ها : تعمیر کولر گازی.تعمیر کولر گازی تهران.تعمیرات کولر گازی,

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :