کولرهای گازی صنعتی و همه چیزهایی که باید در این مورد بدانید

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

کولر صنعتی گازی یک تعیین مطلوب برای فضاهای صنعتی می‌باشد . گذشته از پرداختن به مبحث کولر گازی صنعتی خوبتر است با سیستم خویش کولرهای گازی بیشتر آشنا شویم . کولر گازی سیستمی است که با تبدیل گاز به مایع و آنگاه تبدیل مایع به گاز حرارت اخذ کرده و ایجاد سوزوسرما می نماید . او‌لین کولر گازی در سال ۱۹۰۲ به وسیله ویلیس کریر ابتکار عمل شد . 

اشکال کولر گازی 
سیستم کولرهای گازی با اعتنا به دسته همت و کاربری آن‌ها دارنده تنوع بالایی است که به تنی چند از اشکال آنان در تحت اشاره میکنیم :  سرویس کولر آبی تهران
1 ) کولرهای پنجره ای ( Window Air Conditioner ) 
این سیستم همه گیرترین سیستم خنک سازی برای اتاق های تک نفره است . در چنین کولرهایی کلیه اجزای سیستم دربرگیرنده کندانسور , کمپرسور , کویل , اوپراتور و… در یک باکس قرار دارا‌هستند . 
2 ) کولرهای اسپلیت ( Split Air Conditioner ) 

سیستم های اسپلیت دارنده دو بخش هستند 
• واحد فضای گشوده ( Outdoor Unit ) 
• واحد داخلی ( Indoor Unit ) 
واحد فضای گشوده در بیرون از ساختمان نصب می شود و دربرگیرنده اجزایی مانند کمپرسور , کندانسور و شیر انبساط است . واحد داخلی هم مشتمل بر اوپراتور یا این که کویل خنک کننده و حرفه است . 
زیبایی ظاهری کولرهای اسپلیت و فضاگیری کم آنها مورد دقت یوزرها قرار گرفته است , ضمن این‌که کولرهای اسپلیت توان خنک سازی یکسری اتاق را هم دارا‌هستند . 
3 ) کولرهای پرتابل یا این که قابل حمل ( Portable Air Conditioner ) 
این کولرها هوای گرم اتاق را کشیده و آن را به بیرون از اتاق انتقال می دهند . این سیستم خنک کننده هم دربرگیرنده یک دستگاه مبرد ( Refrigerant ) برای فعالیت خنک سازی است . سیال در سیستم جریان یافته و طی مراحل خنک سازی تغییر‌و تحول شرایط میدهد . 
4 ) کولر های ایستاده ( Vertical Air Conditioner ) 
با اعتنا به وضعیت عمودی کولرهای گازی ایستاده , استعمال از این جور کولرها در فضاهای کوچک مضاعف مورد اعتنا است . در هتل ها , رستوران ها , مرکزها درمانی و مانند آن کولرهای ایستاده میتوانند سعی مضاعف قابل قبولی را ارائه دهند . ولی با اعتنا به این که کولرهای ایستاده دارنده توان های متفاوتی می باشند , کاربردهای صنعتی وسیعی هم دارا‌هستند . بعضا از کولرهای گازی ایستاده در گنجایش های بالای ۹۶۰۰۰۰ بی تی یو ایجاد میشوند . به همین بهانه کاربری دوچندان قابل قبولی در فضاهای پهناور صنعتی و تالار های تولیدی دارا‌هستند . اقتدار رطوبت زدایی این نسل از کولرها بالا بوده و مصرف انرژی با صرفه و پائینی دارا‌هستند . 
از سایر اشکال کولرهای گازی می شود به مورد ها پایین اشاره نمود : 
5 ) کولرهای مولتی یا این که یک‌سری شعبه ( Multi Type System Air Conditioner ) 
6 ) کولرهای داکتی یا این که کانالی ( Ducted Air Conditioner ) 

روش تلاش کولرهای گازی 
کمپرسور وظیفه کمپرس یا این که فشرده سازی گاز را بر عهده دارااست . گاز کمپرس شده بعد راهی کندانسور می شود و سپس از روش لوله های رابط به یونیت داخلی منش مییابد . این گاز در کوئل درحال جوشیدن است . گرمای موردنیاز برای جوشیدن گاز از مولکول های هوای گرم که درحال برخورد با فین های کوئل است تأمین می شود . بنابراین از جايگاه حرارت مولکول های هوا کاهش پیدا کرده و دمای محیط افت پیدا می نماید . رشته ( Blower ) هم وظیفه سیکل تکان هوای محیط را برعهده داراست . 

کولرهای اینورتر ( Inverter Air Conditioner ) 

کولرهای اینورتر نسل نو کولرهای اسپلیت میباشند که به اسم کولرهای گازی کم مصرف هم آوازه دارا هستند . اینورتر مبدلی است که جریان متناوب را به جریان بی واسطه تبدیل می نماید . 
این کولرها دو تفاوت بخش اعظم با کولرهای کهن دارا‌هستند که عبارتند از : 
• گاز مصرفی درین کولرها R410a است که نسبت به گاز R22 مورد استعمال در کولرهای گازی دیرباز مضاعف سردتر است . 
دمای جوش گاز R410a هم اندازه ۵۲ - رتبه سانتی گراد است , این درحالیست که دمای جوش گاز R22معادل ۴۱ - رتبه سانتی گراد می‌باشد . لذا ساخت سوزوسرما در سیستم های اینورتر نو زیاد پرسرعت خیس و سهل وآسان خیس از سیستم های قدیمی انجام شده و در سود مصرف انرژی کاهش می‌یابد . 
• ساختار کمپرسور ( Compressor ) در سیستم های اینورتر و سیستم های کهن مختلف است . 
در سیستم های دیرین بعداز همدمایی محیط با دمای مورد درخواست استفاده کننده , کمپرسور بصورت بدون نقص خاموش می شود . براین اساس برای آغاز دوباره کار سیستم میزان برق مصرفی فراوان بالاست . هم اکنون آنکه در سیستم های تازه اینورتر در هیچ قوانینی کمپرسور بصورت بدون نقص از مدار بیرون نمی‌شود , بلکه اقتدار موتور به میزان دست کم خویش میرسد . 

پارامتر های حساس در گزینش کولر گازی صنعتی مطلوب 
• گونه یا این که تعداد کولر گازی صنعتی مایحتاج 
برای این که نیاز کاربری صنعت های گوناگون شناسایی شود فاکتورهای متعددی را می بایست در حیث گرفت , که بعضی از این فاکتورها عبارتند از : 
1 ) بعد ها کلی محیط خنک سازی 
2 ) برق قابل دسترسی 
3 ) دمای هوای خنک محیط 
بصورت تخصصی می توان با استعمال از فرمول ها و معادلات علمی مدل کولر موردنیاز برای محیط صنعتی متبوع را انتخاب نمود . 
• به کار گیری از اینورتر 
همانگونه که در باب مزایای به کار گیری از اینورتر توضیح داده شد , به کارگیری از این تکنولوژی می‌تواند بخصوص در صنعت های بزرگ نقش بسزایی را در فایده وری انرژی و کاهش هزینه ها ایفا کند . تعداد اینورتر ما یحتاج برای سیستم هم بصورت ماهر و تخصصی نیازمند محاسبات مهندسی است . 

• جداول ظرفیتی 
در محدوده های صنعتی به دلیل گستردگی محیط , لزوم استعمال از کولری با گنجایش ایده آل غیرقابل دیده پوشی است . سیستم های کولر گازی صنعتی و غیر صنعتی عموما بر طبق گنجایش ( Capacity ) بر طبق واحد BTU بر ساعت ریتینگ گردیده اند . 
می‌توانید با به کارگیری از جداول ظرفیتی و با اعتنا به محدوده موردنیاز برای خنک سازی , گنجایش مایحتاج خویش را انتخاب فرمائید . هم اکنون گزینش کولر گازی صنعتی مطلوب کاربری شما با دقت به نیازهای محیطی سیستم شما , گنجایش مورد نیازتان و ولی توان مالی فعالیت چندان دشواری نخواهد بود . 

مقایسه سیستم های کولر گازی صنعتی و کولر آبی‌رنگ صنعتی 

کولرهای آبی‌رنگ صنعتی با استعمال از مراحل تبخیر ( Evaporation ) فعالیت خنک سازی را انجام می دهند . در واقع پایه فعالیت این سیستم ها آنتالپی بالای تبخیر آب است که در سیستم کولرها مورد به کار گیری قرار میگیرد . 

نویسنده : مدیر بازدید : 0 تاريخ : چهارشنبه 29 فروردين 1397 ساعت: 0:36
برچسب‌ها : سرویسکار کولر,سرویس کولر,کولر آبی,

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :