مزایای استفاده از سیستم داکت اسپلیت در مقایسه با سایر سیستم‌های تهویه | بلاگ

مزایای استفاده از سیستم داکت اسپلیت در مقایسه با سایر سیستم‌های تهویه

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

 
استقلال بی نقص سیستم مطبوع در مقایسه با سیستم های مرکزی فراتر بودن بازده گرمایشی در مقایسه با رادیاتور و گرمایش از کف تقلیل حجم لوله کشی مسی در مقایسه با سیستم داکت اسپلیت و همینطور کاهش حجم لوله کشی آب گرم در مقایسه با رادیاتور , گرمایش از کف , چیلر و مینی چیلر .  سرویسکار داکت اسپلیت

کوچکتر شدن داکت تأسیسات در ساختمان , به کار گیری از شبکه کشی افقی پایین سقف در مقایسه با کولر آبی‌رنگ . 
کوچکتر شدن شبکه های توزیع هوا نسبت به سیستم کولر آبی‌رنگ به دلیل کیفیت مناسب خیس هوای ساخت شده و حجم هوای کمتر . 
بها تمام شده سیستم داکت اسپلیت با کویل آب گرم تقریباً یک دوم هزینه تمام شده سیستم های چیلر و مینی چیلر است . بعضا از تفاوت های داکت اسپلیت های مو جود در بازار : در مثال های جانور در بازار در دست گرفتن دوران حرارتی موقعیت گرمایش صرفا با دقت بدور حرفه دستگاه قابل در دست گرفتن است . البته در برخی دستگاه های داکت اسپلیت علاوه بر وجود در اختیار گرفتن به دور حرفه در 
سرعت , به دلیل طولانی تر شدن شیر سه راهی الکترونیکی در مسیر آب گرم می توان دبی جریان آب محل ورود به کویل را هم در اختیار گرفتن نمود در‌این‌صورت‌ علاوه بر رئیس خوبتر بر وضعیت گرمایشی در مصرف انرژی هم صرفه جویی میگردد . 
مقاله ای در باب داکت اسپیلت 
با دقت به توسعه و گسترش روز افزون گرمای سالانه هوا و عدم پاسخ دهی سیستمهای خنک کننده تبخیری مثل کولر آبی‌رنگ , به کار گیری از سیستمهای برودتی گازی نظیر کولر گازی یا این که داکت اسپیلت , ارتقاء پیدا می‌کند لذا شناخت با طریق تلاش سیستمهای برودتی گازی و شیوه به کار گیری و محافظت آنان نسبتاً امری حتمی می‌باشد . 


درین مقاله می‌خواهیم در زمینه ی روش کارکرد داکت اسپیلت و اشکال مشکلات آن و هم طرز حفظ از دستگاه داکت اسپیلت و مصرف برق آن توضیحاتی بدهیم امید‌است‌ مورد پسند شما عزیزان قرار بگیرد . 
شیوه کار دستگاه داکت اسپیلت : 

دستگاه داکت اسپیلت همانند کولر گازی اسپیلت دارنده وضعیت گرمایش و شرایط سرمایش هست که مکانیزم کار آن در شرایط سرمایش دقیقا همانند کولر گازی است البته وضعیت گرمایش داکت اسپیلت با وضعیت گرمایش کولر گازی تفاوت دارااست . دستگاه داکت اسپیلت از دو نصیب تشکیل میشود 

۱ نصیب داخلی که به آن اوپراتور یا این که یونیت داخلی هم می‌گویند ۲ نصیب فرنگی که به آن کندانسور یا این که یونیت فرنگی نیز می‌گویند . 

 

گرمایش داکت اسپیلت 

دستگاه داکت اسپیلت برای گرم کردن محیط از گرمای آب پکیج و یا این که موتورخانه به کار گیری می نماید به همین خاطر است که در وضعیت گرمایش مصرف برق خیلی پایینی داراست . 

در موقعیت گرمایش , آب گرم پکیج یا این که موتورخانه از باطن کویلی که در محل ورود داکت اسپیلت درنظرگرفته شده عبور می نماید و داکت اسپیلت هوا را از لابلای پره های کویل آب گرم عبور داده تا هوای گرم باطن محیط شود . در حقیقت داکت اسپیلت در وضعیت گرمایش صرفا بعنوان یک حرفه فعالیت می نماید . 
سرمایش داکت اسپیلت : 

شرایط سرمایش داکت اسپیلت همانند کولر گازی کار می‌کند یعنی یک مبرد مدام در درون آن در موقعیت چرخش می باشد بطوری که مبرد ( گاز کولر گازی یا این که داکت اسپیلت ) گرمای درون اتاق را به خویش جذب کرده و تغییر و تحول فاز می‌دهد و این گرمای جذب شده را در یونیت فرنگی به محیط انتقال می‌دهد و به فاز اول برمیگردد در سود گرمای درون اناق به محیط خارج منتقل شده و اتاق خنک میشود . 

 

دلایل افزایش مصرف برق داکت اسپیلت 
کم شدن گاز داکت اسپیلت 
کثیفی کندانسور 
کثیفی اوپراتور 
ضعیف شدن خازن داکت اسپیلت 
نیمسوز شدن کمپرسور داکت اسپیلت ( به تدریج واقعه می افتد ) 
قسمتهایی از داکت اسپلیت گودمن که می بایست بصورت سالیانه حد اقل یک توشه خدمت و بررسی شوند عبارتند از : 

شستشوی فیلترهای داخلی داکت اسپلیت گودمن . 

قدم اولیه سرویس ها بعد از فروش داکت اسپلیت گودمن و خدمت گودمن : تحلیل کردن گاز داکت اسپلیت گودمن و شارژ گاز آن در صورت نبود اندازه گاز . 

قدم دوم خدمت و سرویس ها بعد از فروش داکت اسپلیت گودمن : بررسی میزان آمپر مصرفی داکت اسپلیت گودمن که می بایست متناسب با گنجایش سرمایشی و برودتی آن باشد . 

قدم سوم خدمت و سرویس ها بعداز فروش داکت اسپلیت گودمن : شستشوی فین های کندانسور داکت اسپلیت گودمن . 

قدم چهارم خدمت و سرویس ها بعد از فروش داکت اسپلیت گودمن : پیکربندی در اختیار گرفتن داکت اسپلیت گودمن در صورت نیاز . 

قدم پنجم : رفع اختلال کاهش پرتاب باد داکت اسپلیت Goodman 

قدم ششم : کاهش صدای دوچندان و آزار دهنده داکت اسپلیت گودمن 

قدم هفتم : کاهش مصرف برق داکت اسپلیت گودمن 

قدم هشتم خدمت و سرویس ها بعداز فروش داکت اسپلیت گودمن ارتقا سوزوسرما دهی داکت اسپلیت گودمن در صورت کاهش سوز‌و‌سرما . 

قدم نهم : تروتمیز کردن ترتیب فازهای برق سه فاز داکت اسپلیت گودمن 

سرویسکار،سرویسکار داکت اسپلیت،مزایا,...
نویسنده : مدیر بازدید : 12 تاريخ : جمعه 4 اسفند 1396 ساعت: 1:39